Rusiya konsulu "Sputnik Azərbaycan"ın həbsdə olan redaksiya rəhbərliyi ilə görüşüb
Rusiya konsulu "Sputnik Azərbaycan" saytının həbsdə olan redaksiya rəhbəri İqor Kartavıx və şef redaktoru Yevgeni Belousovla görüşüb.
Bu barədə" Sputnik Blijneye zarubejye" saytının "Telegram" kanalı məlumat yayıb.
Bildirilir ki, onlar ərzaq və dərmanla təmin olunublar. Qeyd edilir ki, saxlanılan şəxslər özlərini normal hiss edirlər.
Xatırladaq ki, iyunun 30-da "Sputnik Azərbaycan"ın redaksiyasında aparılan axtarışlardan sonra yeddi nəfər saxlanılıb. Onlardan ikisi Rusiya vətəndaşıdır: Kartavıx və Belousov. Ertəsi gün onlar həbs olunublar. İyulun 3-də məhkəmə "Sputnik Azərbaycan"ın 5 əməkdaşını azadlığa buraxıb.скачать dle 11.3

Российский консул встретился с арестованными руководителями Sputnik Азербайджан
Российский консул встретился с главой редакции Sputnik Азербайджан Игорем Картавых и шеф-редактором издания Евгением Белоусовым.
Об этом сообщает Telegram-канал Sputnik Ближнее зарубежье.
Отмечается, что их обеспечили питанием и медикаментами, задержанные чувствуют себя нормально.
30 июня после обысков в редакции Sputnik Азербайджан были задержаны семь человек. Двое из них - граждане России: Картавых и Белоусов. Они были арестованы на следующий день. 3 июля суд отпустил пятерых сотрудников Sputnik Азербайджан с гражданством республики под подписку о невыезде.