Bakıda azyaşlı oğlanlara təcavüz edən manyak həbs edildi
Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsində paytaxtda azyaşlı oğlanlara təcavüz etməkdə təqsirləndirilən Xanlar Ağayevin cinayət işi üzrə məhkəmə prosesi başa çatıb.
Məhkəmənin hökmü ilə X.Ağayev 19 il 6 ay azadlıqdan məhrum edilib.
İttihama görə, 1969-cu il təvəllüdlü Xanlar Ağayev yaşadığı Hövsan qəsəbəsində 10 və 11 yaşlı qonşularını aldadaraq onlara təcavüz edib, mütəmadi olaraq həmin uşaqlara qarşı seksual hərəkətlər edib. Xanlar təcavüzdən sonra həmin uşaqları bu barədə heç kimə məlumat verməməklə hədələyib, məlumat yayılacağı təqdirdə onları biabır edəcəyini deyib.
2024-cü ildə Xanların cinsi təcavüzə məruz qoyduğu uşaqlardan biri intihar edib. Faktla bağlı cinayət işi başlanıb və məlum olub ki, azyaşlı təcavüzə məruz qaldığı üçün özünü öldürüb. Keçirilən əməliyyat tədbirləri nəticəsində X.Ağayev saxlanılıb.

В Бакинском суде по тяжким преступлениям завершился судебный процесс по уголовному делу Ханлара Агаева, обвиняемого в изнасиловании несовершеннолетних мальчиков в столице.
Как сообщает Oxu.Az, в ходе процесса был зачитан приговор, согласно которому Х.Агаев приговорен к 19 годам и 6 месяцам лишения свободы.
Согласно обвинительному акту, в поселке Говсан Ханлар Агаев (1969 г.р.) обманом заманивал своих 10 и 11-летних соседей и систематически насиловал их. После изнасилования Ханлар угрожал детям, чтобы они никому не сообщали об этом, говоря, что опозорит их, если информация распространится.
В 2024 году один из мальчиков, подвергшихся сексуальному насилию со стороны Ханлара, покончил с собой. По данному факту было возбуждено уголовное дело, и выяснилось, что несовершеннолетний совершил самоубийство из-за перенесенного насилия. В результате проведенных оперативных мероприятий Х.Агаев был задержан.