Ermənistanda 10 polis narkotik istifadəsinə görə işdən qovulub
Bu barədə 2024-cü il büdcəsinin icrası haqqında hesabatın təqdim edilməsi zamanı parlament komissiyalarının birgə iclasında Ermənistan DİN rəhbəri Arpine Sarkisyan bildirib.
Onun sözlərinə görə, 2024-cü ildə 17 əməkdaş, 2025-ci ilin ilk aylarında isə daha 10 əməkdaş xidmətdən uzaqlaşdırılıb.
Nazir, həmçinin qeyd edib ki, yaxın vaxtlarda polisin yeni intizam məcəlləsini təqdim edəcək. Sənədə əsasən, əməkdaşlar hər il narkotik testindən keçməli olacaqlar.
Bundan əlavə, şübhələr olduğu təqdirdə rəhbərlər tabeliyində olanları plandankənar testə göndərmək hüququna malik olacaqlar.скачать dle 11.3

МВД Армении: За употребление наркотиков в этом году были уволены 10 сотрудников
Как передает Median.Az со ссылкой на армянские СМИ, об этом заявила на совместном заседании парламентских комиссий при представлении отчета об исполнении бюджета за 2024 год глава МВД Армении Арпине Саркисян.
По ее словам, в 2024 году со службы были уволены 17 сотрудников, а в первые месяцы 2025 года - еще 10.
Министр также отметила, что в ближайшее время представит новый дисциплинарный кодекс полиции. Согласно документу, сотрудники будут обязаны проходить ежегодное тестирование на наркотики.
Кроме того, при наличии подозрений руководители получат право направлять подчиненных на внеплановое тестирование.скачать dle 11.3