03.06.2025 21:13 1 482
Nərimanov Rayon Məhkəməsində narkotik vasitələrin qanunsuz dövriyyəsində təqsirləndirilən tiktokerlər - "Xan" ləqəbli Əsgər Əlizadə və Nuh Məmmədzadənin barələrində olan həbs qətimkan tədbirinin ev dustaqlığına dəyişdirilməsi ilə bağlı vəsatətə baxılıb.
Təqsirləndirilən şəxslərin vəkili Yusif Seyfəlov Oxu.Az-a bildirib ki, prosesdə vəsatət təmin edilib və hər iki tiktoker ev dustaqlığına buraxılıb.
Qeyd edək ki, bir neçə gün öncə "Vaqa" ləqəbli tiktoker Vüqar Zeynalzadə də ev dustaqlığına buraxılmışdı.скачать dle 11.3

Еще два тиктокера переведены под домашний арест » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
В Наримановском районном суде были рассмотрены ходатайства об изменении меры пресечения в виде заключения под стражу на домашний арест в отношении тиктокеров Аскера Ализаде (псевдоним - Хан) и Нуха Мамедзаде, обвиняемых в незаконном обороте наркотических средств.
Их адвокат Юсиф Сейфалов сообщил Oxu.Az, что эти ходатайства были удовлетворены и оба тиктокера переведены под домашний арест.
Отметим, что несколько дней назад тиктокер Вугар Зейналзаде (псевдоним - Vaqa) также был отпущен под домашний арест.скачать dle 11.3