Yasamalda yanğın təhlükəli avtotəmir sexinin fəaliyyəti dayandırılıb - VİDEO
Bildirilib ki, Dövlət Yanğın Nəzarəti Xidməti tərəfindən Bakı şəhəri, Yasamal rayonu, Nabat Aşurbəyli küçəsi, 170 ünvanında yerləşən avtomobil təmiri sexində keçirilən yoxlama zamanı yanğın təhlükəsizliyi sahəsində çoxsaylı nöqsanların mövcud olduğu, həmin nöqsanların insan həyatı və ya sağlamlığına, ətraf mühitə və dövlətin əmlak maraqlarına birbaşa təhlükə yaratdığı müəyyən edi
Qeyd olunanları nəzərə alaraq, yanğın təhlükəsizliyi norma və qaydalarının tələblərinin kobud pozulması faktları aşkar edilmiş Bakı şəhəri, Yasamal rayonu, Nabat Aşurbəyli küçəsi, 170 ünvanında yerləşən avtomobil təmiri sexinin fəaliyyətinin dayandırılması barədə Qərar qəbul olunub və Qərarın bir nüsxəsi obyektin nümayəndəsinə təqdim edilib.скачать dle 11.3

МЧС приостановил работу пожароопасного автосервиса в Баку - ВИДЕО
В Ясамальском районе Баку приостановлена деятельность автосервиса, нарушившего требования пожарной безопасности.
Об этом сообщили в Министерстве чрезвычайных ситуаций.
В ходе проверки, проведенной Государственной службой противопожарного надзора МЧС, на объекте, расположенном по адресу улица Набат Ашурбейли, 170, были выявлены многочисленные нарушения, создающие прямую угрозу жизни и здоровью людей, окружающей среде и государственной собственности.
"В связи с этим принято решение о приостановке работы автосервиса. Представителю объекта вручено уведомление о соответствующем решении", - отметили в ведомстве.скачать dle 11.3