DSX tərəfindən müsadirə olunan 395 kiloqram narkotik məhv edildi
May ayının 29-da Narkomanlığa və Narkotik Vasitələrin Qanunsuz Dövriyyəsinə Qarşı Mübarizə üzrə Dövlət Komissiyasının İşçi qrupunun və dövlət orqanlarının əməkdaşlarından ibarət komissiya üzvlərinin iştirakı ilə müsadirə olunmuş müxtəlif növ narkotik vasitələr, psixotrop maddələr və onların prekursorlarının məhv edilmə prosesi həyata keçirilib.
Tədbir zamanı Dövlət Sərhəd Xidməti tərəfindən 32 məhkəmə hökmü üzrə qanunsuz dövriyyədən çıxarılan 395 kiloqram 423.77 qram müxtəlif xassəli narkotik vasitə, 10825 ədəd və 810 ml narkotik tərkibli Metadon M-40, 4061 ədəd güclü təsiredici maddə məhv edilmə prosesi üçün komissiya üzvlərinə təqdim edilib.скачать dle 11.3

ГПС уничтожила 395 кг конфискованных наркотиков
29 мая при участии членов комиссии, состоящей из рабочей группы Государственной комиссии по борьбе с наркоманией и незаконным оборотом наркотиков и сотрудников государственных органов, был осуществлен процесс уничтожения изъятых различных видов наркотических средств, психотропных веществ и их прекурсоров.
Об этом сообщает Median.Az со ссылкой на информацию, распространенную Государственной пограничной службой (ГПС) Азербайджана.
В ходе мероприятия членам комиссии было представлено для уничтожения 395 кг 423.77 г различных наркотических средств, 10 825 единиц и 810 мл наркосодержащего препарата Метадон М-40, а также 4 061 единица сильнодействующих веществ, изъятых из незаконного оборота ГПС на основании 32 постановлений судов.