28.05.2025 11:42 1 047
Bildirilib ki, artıq yolun 70 faizi hazırdır. Magistral ikinci texniki dərəcəyə uyğun inşa olunur və ümumi uzunluğu 85.6 kilometrdir. Ərazidə eyni zamanda uzunluğu 885 metr olan tunelin tikintisi həyata keçirilir.
Hazırda tunelin 400 metrdən çox hissəsi qazılaraq açılıb.
Azərbaycan Avtomobil Yolları Dövlət Agentliyinin (AAYDA) şöbə rəisi Asim Məmmədli bildirib ki, Ağsuçay vadisində uzunluğu 1186 metr olan unikal avtomobil körpüsünün tikintisi də davam etdirilir.
Tikinti işlərinin bu ilin sonuna qədər başa çatdırılması nəzərdə tutulur. Körpü və tunelin isə gələn il istifadəyə verilməsi planlaşdırılır.

Когда завершится строительство автодороги Муганлы - Исмайыллы - Габала? (Видео)
Отмечается, что на сегодняшний день завершено 70% работ. Дорога строится в соответствии с критериями II технического класса, ее общая протяженность составляет 85.6 км. На трассе также ведется строительство 885-метрового тоннеля, при этом более 400 м сооружения уже проложены.
Начальник отдела Государственного агентства автодорог Азербайджана (ГААДА) Асим Мамедли заявил, что в долине реки Агсучай продолжается возведение уникального автомобильного моста длиной 1 186 м.
Строительные работы должны завершиться до конца текущего года. Ввод в эксплуатацию моста и тоннеля ожидается в следующем году.