16 yaşlı Nuranəni öldürüb Kürə atan əri HƏBS EDİLDİ
Sabirabadda 16 yaşlı gəlini qətlə yetirməkdə təqsirləndirilən 21 yaşlı həyat yoldaşı Seyidrəsul Talıbzadə barədə həbs qətimkan tədbiri seçilib.
Oxu.az-ın məlumatına görə, bu gün Sabirabad rayon məhkəməsi S.Talıbzadə barədə həbs qətimkan tədbirinin seçilməsi barədə istintaq orqanının təqdimatına baxıb. Təqdimat təmin edilib və S.Talıbzadə barədə 4 aylıq həbs qətimkan tədbiri seçilib.
Xatırladaq ki, mayın 20-də Kür çayının Sabirabad rayonu ərazisindən keçən hissəsində 2009-cu il təvəllüdlü Nuranə Ələkbərovanın meyiti tapılıb.
İlkin araşdırmalarla 2004-cü il təvəllüdlü Seyidrəsul Talıbzadənin mayın 18-də rayonun Güdəcühür kəndində aralarında yaranmış mübahisə zamanı həyat yoldaşı Nuranə Ələkbərovanı qəsdən öldürməsi və meyitini suya atmasına əsaslı şübhələr müəyyən edilib.
Faktla bağlı rayon prokurorluğunda Cinayət Məcəlləsinin 120.1-ci (qəsdən adamöldürmə) maddəsi ilə cinayət işi başlanıb.

Арестован мужчина, убивший 16-летнюю супругу и сбросивший ее тело в Куру
Как сообщает Oxu.Az, сегодня Сабирабадский районный суд рассмотрел ходатайство следственного органа о применении меры пресечения в отношении С.Талыбзаде. Ходатайство было удовлетворено, и в отношении обвиняемого избрана мера пресечения в виде заключения под стражу сроком на 4 месяца.
Напомним, что 20 мая в реке Кура, на территории Сабирабадского района, было обнаружено тело Нураны Алекперовой (2009 г.р.).
В ходе предварительного расследования было установлено, что 18 мая в результате возникшего конфликта в селе Гедаджухюр Сеидрасул Талыбзаде (2004 г.р.) умышленно убил свою супругу и сбросил ее тело в реку.
По данному факту районная прокуратура возбудила уголовное дело по статье 120.1 (умышленное убийство) Уголовного кодекса АР. С.Талыбзаде был задержан в качестве подозреваемого.