Şərurlu İsfəndiyarın məhkəməyə məcburi gətirilməsi üçün vəsatət verildi
"Şərur" MTK-nın sahibi İsfəndiyar Axundovun (Şərurlu İsfəndiyar) ona qarşı xüsusi ittiham qaydasında edilmiş şikayət üzrə məhkəmə prosesi keçirilib.
"Report"a istinadən xəbər verir ki, Binəqədi Rayon Məhkəməsində keçirilən prosesdə İsfəndiyar Axundov iştirak etməyib.
Şikayətçi Emil Səməndərovun vəkili Asim Abbasov İsfəndiyar Axundovun məhkəməyə məcburi gətirilməsi və ölkədən çıxışına qadağa qoyulması ilə bağlı vəsatət verib.
Vəkil deyib ki, təqsirləndirilən İsfəndiyar Axundovun məhkəmədə iştirak etməsi onun vəzifəsi olduğu halda, məhkəməyə hörmətsizlik edərək üzrlü səbəb olmadan prosesdə iştirak etməyib.
Məhkəmə vəsatətin baxılmamış saxlanılması barədə qərar verib.
Növbəti proses mayın 13-ə təyin olunub.
Qeyd edək ki, İsfəndiyar Axundov "Proqress 2016" MTK-nın həbsdə olan rəhbəri Emil Səməndərovu dələduz adlandırıb.
Buna görə də Emil Səməndərov İsfəndiyar Axundov barəsində Cinayət Məcəlləsinin 147.2-ci (böhtan) və 148-ci (təhqir) maddələri üzrə xüsusi ittiham qaydasında şikayət edib.

В Бинагадинском районном суде прошел судебный процесс по жалобе, поданной в порядке частного обвинения против владельца жилищно-строительного кооператива (ЖСК) "Шарур" Исфандияра Ахундова, более известного как Шарурлу Исфандияр.
Как сообщает Report, подсудимый на заседании суда не присутствовал.
Адвокат истца Эмиля Самандарова Асим Аббасов подал ходатайство о принудительном приводе И.Ахундова в суд и запрете на выезд из страны.
По словам адвоката, обвиняемый Исфандияр Ахундов, несмотря на свою обязанность присутствовать в суде, проявил неуважение к судебному органу и не явился на процесс без уважительной причины.
Суд принял решение оставить ходатайство без рассмотрения.
Следующее заседание назначено на 13 мая.
Напомним, что конфликт между И.Ахундовым и Э.Самандаровым, находящимся под арестом руководителем ЖСК "Прогресс 2016", разгорелся после того, как Ахундов публично назвал Самандарова мошенником.
В ответ на это Эмиль Самандаров подал на главу ЖСК "Шарур" частную жалобу по статьям 147.2 (клевета, соединенная с обвинением лица в совершении тяжкого или особо тяжкого преступления) и 148 (оскорбление) Уголовного кодекса Азербайджана.