Bakıda "Porsche" ilə sərxoş halda avtoxuliqanlıq edən qadın sürücü həbs olundu - VİDEO
Bakının Nəsimi rayonunda sərxoş vəziyyətdə "Porsche" markalı nəqliyyat vasitəsi ilə təhlükəli manevrlər edərək davamlı qayda pozuntusu törədən sürücü qadın Nəsimi Rayon Polis İdarəsinin Dövlət Yol Polisi Şöbəsinin əməkdaşları tərəfindən saxlanılıb.
Sürücü yüksək sürətlə idarə etdiyi avtomobillə yol hərəkəti qaydalarını kobud surətdə pozub və polisin "saxla" işarəsinə əməl etməyərək təhlükəli hərəkətini davam etdirib. Sərxoşluq vəziyyəti yoxlanılan sürücü A.Həsənovanın spirtli içkinin təsiri altında olması müəyyən edilib.
Onun barəsində toplanmış materiallar məhkəməyə göndərilib. Məhkəmənin qərarı ilə A.Həsənova sürücülük hüququ bir il müddətinə məhdudlaşdırılmaqla 20 sutka inzibati qaydada həbs olunub.

В Баку пьяная "гонщица" на Porsche совершила автохулиганство - ВИДЕО
В Насиминском районе Баку сотрудники Отдела государственной дорожной полиции РУП задержали женщину-водителя, которая в нетрезвом состоянии совершала опасные маневры на автомобиле Porsche, постоянно нарушая правила дорожного движения (ПДД).
Она на высокой скорости грубо нарушила ПДД и проигнорировала требование правоохранителей остановиться, продолжая свои безрассудные действия. При проверке состояния опьянения у водителя А.Гасановой было установлено, что она находилась под воздействием алкоголя.
Собранные в ее отношении материалы были направлены в суд. Решением суда А.Гасанова арестована в административном порядке на 20 суток с ограничением водительских прав сроком на один год.скачать dle 11.3