Azərbaycanda "Playstation" klubları ilə bağlı ARAŞDIRMA BAŞLADI - RƏSMİ
"Hazırda Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi Bakı şəhəri və regionlarda fəaliyyət göstərən "Playstation" klublarında azyaşlıların seksual münasibətləri və cinsi zorakılıq hadisələri ilə bağlı araşdırma aparır".
xəbər verir ki, bunu "Teleqraf"a açıqlamasında komitənin sədri Bahar Muradova deyib.
Onun sözlərinə görə, ekspertlər və digər müvafiq nümayəndələr uşaqların oyun oynadıqları müxtəlif salonlara baxış keçirir və onların standartlara uyğun olub-olmadığını, eləcə də oradakı problemləri araşdırırlar:
"Əgər kimsə bu kimi hallarla rastlaşsa, yaxud bununla bağlı informasiya əldə etsə, öncə Komitəyə və müvafiq orqanlara məlumat versin. Mətbuata məlumat verməzdən əvvəl Komitəyə bildirin ki, biz işi görək və nəticəsi barədə informasiya verək", - deyə B.Muradova vurğulayıb.скачать dle 11.3

В Азербайджане начато расследование в связи с компьютерными салонами
Государственный комитет по проблемам семьи, женщин и детей проводит расследование в связи со случаями сексуальных связей и насилия в отношении несовершеннолетних в компьютерных салонах - так называемых playstation-клубах, действующих в городе Баку и регионах страны.
Об этом в своем комментарии для Teleqraf сказала председатель структуры Бахар Мурадова.
По ее словам, эксперты и представители соответствующих органов проводят осмотр различных игровых салонов, где бывают дети, проверяют их на соответствие стандартам, а также расследуют существующие там проблемы.
"Если кто-то столкнется с подобными случаями или получит информацию об этом, сначала сообщите в комитет и соответствующие органы. Прежде чем сообщать в прессу, информируйте комитет, чтобы мы могли провести проверку и предоставить информацию о результатах", - подчеркнула Б.Мурадова.скачать dle 11.3