Güclü yağışın fəsadları: 10-u uşaq olmaqla, 31 nəfər təxliyə olunub - VİDEO
Fövqəladə Hallar Nazirliyinin qüvvələri tərəfindən hazırda ölkə ərazisində müşahidə olunan yağıntılı və küləkli hava şəraiti ilə əlaqədar yaranan fəsadların aradan qaldırılması istiqamətində əməliyyat davam etdirilir.
Əməliyyat nəticəsində bu vaxtadək su basmış yerlərdə köməksiz vəziyyətdə qalmış 10-u uşaq olmaqla ümumilikdə 31 nəfər vətəndaş təxliyə olunub.
Hazırda Bakı, Gəncə, Sumqayıt şəhərləri və Abşeron rayonu üzrə müxtəlif istiqamətlərdə su basmış ərazilərdən suyun çəkilərək kənarlaşdırılması, köməyə ehtiyacı olan vətəndaşların təxliyəsi və digər zəruri təhlükəsizlik tədbirlərinin görülməsi fasiləsiz olaraq davam etdirilir.
Bundan əlavə, güclü küləyin təsirindən Bakı şəhəri, Nəsimi rayonunda yerləşən çoxmərtəbəli yaşayış binasında mənzilin eyvanının hissələrinin qoparaq asılı vəziyyətdə qalması nəticəsində vətəndaşlar üçün yaranmış təhlükəli vəziyyət Nazirliyin xilasediciləri tərəfindən operativ olaraq aradan qaldırılıb.скачать dle 11.3

Последствия сильного дождя: эвакуирован 31 человек, в том числе 10 детей - ВИДЕО
Силы Министерства по чрезвычайным ситуациям в настоящее время продолжают операцию по устранению последствий непогоды.
В результате операции из затопленных мест был эвакуирован в общей сложности 31 гражданин, оказавшийся в беспомощном положении, в том числе 10 детей.
В настоящее время непрерывно продолжаются работы по откачке и отводу воды с затопленных территорий в различных направлениях по городам Баку, Гянджа, Сумгайыт и Абшеронскому району, эвакуации нуждающихся в помощи граждан, и проведению других необходимых мер безопасности.
Кроме того, спасатели МЧС оперативно устранили опасную ситуацию для граждан, возникшую из-за сильного ветра на части балкона квартиры в многоэтажном жилом доме, расположенном в Насиминском районе Баку.скачать dle 11.3