Azərbaycanda örüş, otlaq və biçənək sahələrinin istifadəyə və icarəyə verilməsi qaydaları dəyişib
Nazirlər Kabineti "Torpaq Məcəlləsi ilə bağlı bəzi normativ hüquqi aktlar haqqında" 15 mart 2000-ci il tarixli qərarında dəyişiklik edib.
Qərara əsasən, "Örüş, otlaq və biçənək sahələrinin istifadəyə və icarəyə verilməsi, habelə istifadə edilməsi Qaydaları" dəyişib.
Bundan sonra yay və qış otlaqlarının, örüş və biçənək sahələrinin məqsədli təyinatının dəyişdirilməsi ölkə Prezidentinin 28 sentyabr 2024-cü il tarixli fərmanı ilə təsdiq edilmiş "Torpaqların kateqoriyalara aid edilməsi və onların bir kateqoriyadan digərinə keçirilməsi Qaydaları"na əsasən Nazirlər Kabinetinin Qərarı ilə həyata keçiriləcək.скачать dle 11.3

В Азербайджане изменились правила использования и сдачи в аренду пастбищ, лугов и сенокосов
Кабинет министров Азербайджанской Республики внес изменения в постановление "О некоторых нормативно-правовых актах, связанных с Земельным кодексом" от 15 марта 2000 года.
Согласно документу, внесены изменения в "Правила сдачи в пользование и аренду, а также использования пастбищ, лугов и сенокосов".
Отныне изменение целевого назначения летних и зимних пастбищ, лугов и сенокосов будет осуществляться постановлением Кабинета министров в соответствии с "Правилами отнесения земель к категориям и перевода их из одной категории в другую", утвержденными указом Президента страны от 28 сентября 2024 года.скачать dle 11.3