Aysel Soltanova vəzifəsindən azad edildi
"Azərbaycan Dəmir Yolları" (ADY) Qapalı Səhmdar Cəmiyyəti (QSC) sədrinin müşaviri Aysel Soltanova vəzifəsindən azad edilib.
Pravda.az-a istinadla xəbər verir ki, A.Soltanova fəaliyyətini bundan sonra "Azərbaycan Nəqliyyat və Kommunikasiya Holdinqi" publik hüquqi şəxsdə davam etdirəcək.
O, "Azerkosmos", "Baktelecom" və "Aztelekom" kimi şirkətlərdə çalışıb. 2023-cü ilin yanvarında ADY sədrinin müşaviri vəzifəsinə təyin edilmişdi.
Xatırladaq ki, 2024-cü ilin yayında QSC sədri Rövşən Rüstəmovun tapşırığı ilə üç xanım əməkdaşa, o cümlədən müşavir Aysel Soltanovaya "Toyota Corolla" markalı avtomobil verilməsi ilə bağlı məlumat yayılmışdı. ADY isə bu məlumat təkzib etmişdi.скачать dle 11.3

Айсель Солтанова освобождена от занимаемой должности
Советник председателя ЗАО "Азербайджанские железные дороги" (АЖД) Айсель Солтанова освобождена от должности.
Как сообщает рravda.az, А.Солтанова продолжит свою деятельность в юридическом лице публичного права "Азербайджанский транспортный и коммуникационный холдинг".
Она работала в таких компаниях, как Azerkosmos, Baktelecom və Aztelekom. В январе 2023 года она была назначена на должность советника председателя АЖД.
Напомним, что летом 2024 года распространилась информация о том, что по поручению председателя ЗАО Ровшана Рустамова трем сотрудницам, в том числе советнику Айсель Солтановой, были выданы автомобили Toyota Corolla. Однако АЖД опровергло эту информацию.скачать dle 11.3