Damarını doğrayan qadın Gəncə Dövlət Universitetindən işdən çıxarılıb? - AÇIQLAMA (YENİLƏNİB)
"Aprelin 11-də Gəncə Dövlət Universitetinin binasından kənarda universitetin keçmiş əməkdaşı 1988-ci il təvəllüdlü Günay Asim qızı Məmmədova özünə yüngül bədən xəsarəti yetirməyə cəhd göstərib".
Bu məlumat Gəncə Dövlət Universitetindən (GDU) verilib.
"Hadisə universitet binasının yaxınlığında baş verdiyinə görə GDU rektorluğu tərəfindən hüquq-mühafizə orqanlarına məlumat verilib. Hazırda araşdırma aparılır", - deyə məlumatda bildirilir.
Qeyd olunub ki, G.Məmmədova üç il bundan əvvəl öz ərizəsi ilə işdən azad olunub:
"Öz istəyi ilə işdən ayrılsa da o, dəfələrlə GDU-nun rəhbərliyini təhdid edərək hədə-qorxu gəlib, məsələ ilə bağlı hüquq-mühafizə orqanlarına və Ombudsmana müraciət edib. G.Məmmədova bununla əlaqədar verdiyi izahatlarda işdən çıxdığına görə GDU rəhbərliyini günahlandırmayıb, narazılığının olmadığını, müraciətlərinin isə psixoloji və ailə problemləri ilə əlaqəli olduğunu bildirib. Bu gün baş verən hadisənin isə GDU ilə heç bir əlaqəsi yoxdur".
Gəncə Dövlət Universitetindən işdən çıxarıldığı üçün özünə xəsarət yetirən qadının son vəziyyəti açıqlanıb.
Tibbi Ərazi Bölmələrini İdarəetmə Birliyindən (TƏBİB) bildirilib ki, aprelin 11-I saat 09:50-də 1988-ci il təvəllüdlü şəxs (qadın cinsli) Gəncə Şəhər Birləşmiş Xəstəxanasının nəzdində olan Akademik Z.Məmmədov adına xəstəxananın Təcili tibbi yardım şöbəsinə hospitalizasiya olunub.
"Sol saidin kəsilmiş yarası diaqnozu təyin edilən pasiyentə zəruri tibbi yardım göstərilib. Vəziyyəti stabil qiymətləndirilən şəxs ambulator müalicə üçün evə buraxılıb", - deyə məlumatda bildirilib.
"Gəncə Dövlət Universitetinin işdən çıxarılan qadın əməkdaşının özünə xəsarət yetirməsi ilə bağlı Gəncə Şəhər Baş Polis İdarəsində araşdırma aparılır".
Bu məlumat oxu.az-ın sorğusuna cavab olaraq Daxili İşlər Nazirliyinin (DİN) Gəncə regional qrupundan verilib
"Araşdırmaların nəticəsindən asılı olaraq məsələyə hüquqi qiymət veriləcək",- deyə məlumatda bildirilir.
Gəncə Dövlət Universitetinin qadın əməkdaşı işdən çıxarıldığı üçün özünə xəsarət yetirib.
Oxu.az-ın məlumatına görə, hadisə universitet binasında baş verib.
1988-ci il təvəllüdlü Günay Məmmədova kəsici alətlə damarlarını kəsib və ağır vəziyyətdə xəstəxanaya yerləşdirilib.

Стало известно о состоянии женщины, которая перерезала себе вены в университете после увольнения (ОБНОВЛЕНО)
11.04.2025 12:34 1 335
Стало известно о состоянии женщины, нанесшей себе увечья после увольнения из Гянджинского государственного университета.
В ответ на запрос oxu.az в Объединении по управлению медицинскими территориальными подразделениями (TƏBİB) сообщили, что 11 апреля в 09:50 женщина 1988 года рождения была госпитализирована в отделение скорой медицинской помощи больницы имени академика З.Мамедова при Гянджинской объединенной больнице.
"Пациентке, у которой диагностирована резаная рана левого предплечья, оказана необходимая медицинская помощь. Ее состояние оценивается как стабильное, она выписана домой на амбулаторное лечение", - говорится в информации.
В Гянджинском городском управлении полиции проводится расследование по факту нанесения себе увечий сотрудницей Гянджинского государственного университета.
Об этом в ответ на запрос oxu.az сообщили в гянджинской региональной группе пресс-службы Министерства внутренних дел.
"В зависимости от результатов расследования данному вопросу будет дана правовая оценка", - говорится в информации.
Сотрудница Гянджинского государственного университета нанесла себе увечья из-за увольнения с работы.
По информации Oxu.Az, инцидент произошел в здании вуза.
Гюнай Мамедова (1988 г.р.) перерезала себе вены режущим предметом и была госпитализирована в тяжелом состоянии.