Sosial şəbəkədə tələbə qızların adından saxta səhifələr açanlar kimlərdir? - VİDEO
Xəzər TV-yə istinadən məlumat verir ki, universitetdə təhsil alan bəzi şəxslər də məsələni təsdiqləyirlər. Hətta tələbələr bir-birlərinə diqqətli olmaları, ehtiyatlı davranmaları ilə bağlı xəbərdarlıq da ediblər.
Məsələ ilə bağlı Azərbaycan Tibb Universitetindən bildirilib ki, bununla bağlı müəyyən tələbələr tərəfindən hüquq-mühafizə orqanlarına müraciət edilib.
"Hazırda hüquq-mühafizə orqanları tərəfindən müvafiq araşdırma həyata keçirilir. Universitet tərəfindən hüquq-mühafizə orqanlarına zəruri dəstək və köməklik göstərilir. Bu kimi məsələlərin araşdırılması universitetin səlahiyyətindən və imkanlarından xaric olduğu üçün biz hüquq-mühafizə orqanları tərəfindən müvafiq qiymətləndirmə gözləyirik",- deyə universitetin açıqlamasında bildirilib.

В Азербайджане создаются фейковые страницы от имени студенток медунивера - ВИДЕО
Как сообщает Median.Az со ссылкой на Xəzər TV, учащиеся даже предупреждают друг друга о необходимости быть осторожными и соблюдать бдительность.
По данному вопросу в Азербайджанском медицинском университете отметили, что ряд студенток уже обратился в правоохранительные органы.
"В настоящее время проводится соответствующее расследование. Университет оказывает правоохранительным органам необходимую поддержку и содействие. Поскольку разбирательство таких вопросов выходит за рамки наших полномочий, мы ожидаем официальной оценки ситуации от компетентных органов", - говорится в заявлении вуза.