Nazim Quliyevə HÖKM OXUNDU
Oxu.az-ın məlumatına görə, Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin hakimi Cavid Hüseynovun sədrliyi ilə keçirilən prosesdə prokuror ittiham nitqi ilə çıxış edərək Nazim Quliyevin 9 il 6 ay azadlıqdan məhrum olunmasını məhkəməyə təklif edib.
Qeyd edək ki, Nazim Quliyev Daxili İşlər Nazirliyinin Baş Mütəşəkkil Cinayətkarlıqla Mübarizə İdarəsi tərəfindən saxlanılaraq cinayət məsuliyyətinə cəlb edilib.
Nazim Quliyevin barəsində Cinayət Məcəlləsinin 178.2.4-cü (xeyli miqdarda ziyan vurmaqla dələduzluq törətmək) maddəsi ilə ittiham irəli sürülüb.
Daha sonra isə ona Cinayət Məcəlləsinin 182.2.4-cü (hədə-qorxu ilə tələb etmə - xeyli miqdarda əmlak əldə etmək məqsədilə törədildikdə) maddəsi ilə ittiham elan edilib.
Oxu.Az-ın məlumatına görə, Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin hakimi Cavid Hüseynovun sədrliyi ilə keçirilən prosesdə hökm oxunaraq Nazim Quliyev 8 il azadlıqdan məhrum edilib.
Qeyd edək ki, Nazim Quliyev 2009-cu ildə rüşvət almaqda, hədə-qorxu ilə tələb etməkdə və digər cinayət əməllərində təqsirli bilinərək 13 il 3 ay azadlıqdan məhrum edilmiş, 11 il sonra - 2020-ci ildə vaxtından əvvəl azadlığa buraxılmışdı.скачать dle 11.3

Зачитан приговор Назиму Гулиеву
На процессе под председательством судьи Бакинского суда по тяжким преступлениям Джавида Гусейнова прокурор выступил с обвинительной речью и предложил суду приговорить Назима Гулиева к 9 годам и 6 месяцам лишения свободы.
Отметим, что Назим Гулиев был задержан Главным управлением по борьбе с организованной преступностью Министерства внутренних дел и привлечен к уголовной ответственности.
Ему было предъявлено обвинение по статье 178.2.4 (мошенничество с причинением значительного ущерба) Уголовного кодекса Азербайджана.
Позднее ему также было предъявлено обвинение по статье 182.2.4 (вымогательство с целью завладения имуществом в значительном размере) Уголовного кодекса АР.
По информации Oxu.Az, на процессе под председательством судьи Бакинского суда по тяжким преступлениям Джавида Гусейнова был зачитан приговор, согласно которому Назим Гулиев приговорен к 8 годам лишения свободы.
Отметим, что Н.Гулиев в 2009 году был признан виновным в получении взятки, вымогательстве и других преступных деяниях и приговорен к 13 годам и 3 месяцам лишения свободы, но спустя 11 лет - в 2020 году был досрочно освобожден.