David Babayan: "Biz ermənilərin Azərbaycana inteqrasiyasının əleyhinə idik"
07.04.2025 15:59 1 140
David Babayan:
Bakı Hərbi Məhkəməsində bu gün davam etdirilən məhkəmə prosesində təqsirləndirilən şəxs - David Babayan dövlət ittihamçısının sualını cavablandırarkən etiraf edib ki, vaxtilə işğal altında olan ərazilərdə yaşayan erməni sakinlərinin Azərbaycana inteqrasiyasına qarşı olub.
O, "inteqrasiya mümkünsüz idi" deyib.
D.Babayan digər təqsirləndirilən şəxslər - Arayik Arutyunyanın, Ruben Vardanyanın, habelə qondarma rejimin başqa "vəzifəli" şəxslərinin də inteqrasiya əleyhinə olduğunu etiraf edib.
"Heç bir "vəzifəli" şəxs belə bir inteqrasiyanın perspektivini görmürdü", - deyə o bildirib.
Qeyd edək ki, Ermənistanın hərbi təcavüzü nəticəsində sülh və insanlıq əleyhinə cinayətlər, müharibə cinayətləri, o cümlədən təcavüzkar müharibənin hazırlanması və aparılması, soyqırımı, müharibə qanunlarını və qaydalarını pozma, habelə terrorçuluq, terrorçuluğu maliyyələşdirmə, hakimiyyəti zorla ələ keçirmə, onu zorla saxlama və digər çoxsaylı cinayətlər törətməkdə təqsirləndirilən Ermənistan Respublikasının vətəndaşlarının məhkəməsi davam etdirilir.скачать dle 11.3