Ərdoğan: "Son 10 gündə baş verən küçə terroru soyğunçuluğu ört-basdır etmək cəhdidir"
"İstanbulda aparılan rüşvət, korrupsiya və terror araşdırmalarını yaxından izləyirik. İstintaq irəlilədikcə, dərinləşdikcə bələdiyyələri səkkizayaqlılar kimi əhatəyə alan cinayətkar təşkilatın əllərinin nə qədər uzandığı təbii ki, bəlli olacaq".
"Haber Global"a istinadən xəbər verir ki, bunu Türkiyə Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan deyib.
Onun sözlərinə görə, Ramazan ayının son 10 günündə baş verən hadisələr və küçə terroru soyğunçuluğu ört-basdır etmək cəhdindən başqa bir şey deyil.
"Məhkəmə heyəti üzvlərimizə, onların ailələrinə və uşaqlarına hədə-qorxu gələrək, onlara təzyiq göstərmək cəhdləri indiyədək nəticəsiz qalıb. Millətimiz tələni gördü və təxribatçıların toruna düşmədi. Bu münasibətlə öz vəzifələrini böyük sədaqətlə, səbir və soyuqqanlılıqla yerinə yetirən hüquq-mühafizə orqanları əməkdaşlarımızı bir daha təbrik etmək istəyirəm".скачать dle 11.3

Эрдоган: Уличный террор в Стамбуле - попытка скрыть разграбление муниципалитетов
Мы внимательно следим за следствием в связи с фактами взяточничества, коррупции и терроризма в Стамбуле. По мере продвижения и углубления расследования, разумеется, будет установлено, куда добрались щупальца преступной организации, охватившей муниципалитеты как спрут.
Как передает Median.Az со ссылкой на телеканал Haber Global, об этом заявил президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган в обращении к членам правящей Партии справедливости и развития (ПСР) по случаю праздника Рамазан.
По словам главы государства, произошедшие в последние 10 дней месяца Рамазан события и уличный терроризм - это не что иное, как попытка скрыть грабеж.
"Попытки оказать давление на судей, угрожая расправой их семьям и детям, оказались тщетными. Народ не попался в сети провокаторов, поэтому я вновь хочу поздравить наших правоохранителей, которые выполняют свои обязанности с большой преданностью, терпением и хладнокровием", - подчеркнул Эрдоган.скачать dle 11.3