İmamoğlunun diplomu niyə ləğv edildi? Yeni pozuntular aşkarlandı
İstanbul Universitetinin şəhər bələdiyyəsinin sədri Ekrem İmamoğlunun da daxil olduğu 28 nəfərin diplomlarının ləğv edilməsi ilə bağlı yeni faktlar məlum olub.
"Anadolu"ya istinadən xəbər verir ki, ali məktəbin 1990-cı ildə verdiyi elanda digər universitetlərdən köçürülmə üçün 50 yer ayrıldığı göstərilib. Lakin sonradan bu yerlərin sayı elanın son tarixi nəzərə alınmadan prosedur pozuntuları ilə 80 nəfərədək artırılıb.
Köçürülmə ilə bağlı bəzi şübhəli əməliyyatlar müəyyən edilib. Məsələn, keçid qaydalarənda göstərilən şərtlərin yerinə yetirilmədiyi halda, çox sayda müraciətin qəbul edildiyi bildirilib.
Vurğulanıb ki, müraciətlərin qiymətləndirilməsində, həm müraciəti qəbul ediləcək ali təhsil müəssisələri ilə bağlı, həm də müraciəti qiymətləndiriləcək tələbələrlə bağlı çox sayda səhv əməliyyat aşkarlanıb.скачать dle 11.3

Раскрыты новые детали аннулирования дипломов, включая документ Экрема Имамоглу
Как сообщает Median.Az со ссылкой на агентство "Анадолу", в объявлении университета от 1990 года указывалось, что для перевода из других вузов предусмотрено 50 мест. Однако впоследствии количество мест увеличили до 80 с нарушением процедур и без учета крайнего срока подачи документов.
Расследование выявило ряд нарушений, связанных с процессом перевода студентов. В частности, было принято большое количество заявлений, несмотря на несоответствие требованиям.
Кроме того, в ходе проверки обнаружены многочисленные ошибки при оценке заявлений, как со стороны учебных заведений, так и со стороны студентов, участвовавших в процессе перевода.