Ukrayna XİN: Münaqişənin 2025-ci ildə başa çatacağına ümid edirik
Ukrayna Səudiyyə Ərəbistanında keçirilən görüşdə əldə olunmuş razılaşmaların icrasına başlamağa hazırdır və hesab edir ki, ötən həftə Ciddədə amerikalılarla aparılan danışıqlar münaqişəyə 2025-ci ildə son qoyulmasına yol açıb.
Ukrayna KİV-ə istinadən xəbər verir ki, bunu ölkənin xarici işlər naziri Andrey Sibiqa Hindistanın paytaxtında keçirilən “Raisina Dialogue 2025” konfransında çıxışı zamanı bildirib.
"Ciddədən sonra bu müharibəni bu il bitirmək üçün yeni əlavə imkanlarımız yaranıb. Biz buna hazırıq və sülhə nail olmaq üçün maneə deyilik", - o qeyd edib.
Nazirin sözlərinə görə, Kiyev vəziyyəti daha yaxşı başa düşmək üçün ABŞ və Rusiya prezidentləri Donald Tramp və Vladimir Putin arasında telefon danışığının nəticələrini gözləyir.скачать dle 11.3

Глава МИД Украины: Надеемся на завершение конфликта в 2025 году
Как передает Median.Az со ссылкой на украинские СМИ, об этом заявил глава МИД Украины Андрей Сибига в ходе выступления на проходящей в столице Индии политологической конференции "Раисина диалог".
"После Джидды у нас появилась другая скорость, новые дополнительные возможности закончить эту войну в этом году. И мы готовы к этому. Мы не препятствие для достижения мира", - сказал он.
По его словам, Киев ожидает результатов телефонного разговора президентов США и России Дональда Трампа и Владимира Путина, чтобы лучше понять ситуацию.