"Formula-1"ə ayrılan pulları mənimsəyən Çingiz Mehdiyevə hökm oxundu
Bakı Şəhər Halqası Əməliyyat Şirkətinin İdman Əməliyyatları şöbəsinin rəisi işləmiş Çingiz Mehdiyevin cinayət işi üzrə məhkəmə prosesi yekunlaşıb.
"Report"a istinadən xəbər verir ki, Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsində hakim Leyla Əsgərova-Məmmədovanın sədrliyi ilə keçirilən prosesdə hökm oxunub.
Hökmə əsasən, ona 3 il sınaq müddəti olmaqla şərti cəza verilib.
Xatırladaq ki, əvvəlki proseslərin birində dövlət ittihamçısı Çingiz Mehdiyevin 10 il müddətə azadlıqdan məhrum edilməsini məhkəməyə təklif etmişdi.
Ötən prosesdə təqsirləndirilən şəxsin vəkili müvəkkilinin dəymiş ziyanı ödədiyini bildirib.
Bu səbəbdən dövlət ittihamçısı Çingiz Mehdiyevə 3 il sınaq müddəti olmaqla şərti cəza verilməsini təklif etmişdi.
Qeyd edək ki, Çingiz Mehdiyev "Formula-1" oyunlarının təşkili üçün ayrılmış 400 min manata yaxın pul vəsaitini mənimsəməkdə ittiham olunur.

Вынесен приговор обвиняемому по скандальному делу "Формулы-1"
Как сообщает Report, на заседании Бакинского суда по тяжким преступлениям под председательством судьи Лейлы Аскеровой-Мамедовой оглашен приговор.
Согласно приговору, Чингиз Мехдиев приговорен к 8 годам лишения свободы. Поскольку причиненный по делу ущерб был полностью возмещен, суд применил к нему статью 70 Уголовного кодекса (условное осуждение), назначив три года испытательного срока.
Также в соответствии с приговором был снят арест с имущества обвиняемого.
Ранее гособвинитель требовал приговорить Чингиза Мехдиева к 10 годам лишения свободы с запретом занимать определенные должности в течение трех лет.
По данным следствия, он обвиняется в хищении около 400 тыс. манатов, выделенных на организацию соревнований "Формулы-1". На время следствия в отношении Мехдиева была избрана мера пресечения, не связанная с арестом.