Formula 1-ə ayrılan pulları mənimsəməkdə təqsirləndirilən şəxsə cəza istənilib
Bakı Şəhər Halqası Əməliyyat Şirkətinin İdman Əməliyyatları şöbəsinin rəisi işləmiş Çingiz Mehdiyevin cinayət işi üzrə məhkəmə prosesi keçirilib.
Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsində hakim Leyla Əsgərova-Məmmədovanın sədrliyi ilə keçirilən prosesdə dövlət ittihamçısı çıxış edib. O, Çingiz Mehdiyevin üç il müəyyən vəzifə tutmaq hüququndan məhrum edilməklə 10 il müddətə azadlıqdan məhrum edilməsini məhkəməyə təklif edib.
Prokuror çıxşında təqsirləndirilənin məhkəmə zalında həbs edilməsini, cəzasını ümumi rejimli cəzaçəkmə müəssisəsində çəkməsini istəyib.
Məhkəmənin növbəti iclası martın 13-ə təyin olunub.
Qeyd edək ki, Çingiz Mehdiyev Formula-1 oyunlarının təşkili üçün ayrılmış 400 min manata yaxın pul vəsaitini mənimsəməkdə ittiham olunur.

Дело о крупном хищении на F1: гособвинение требует сурового наказания для Чингиза Мехтиева
В Баку продолжается суд над Чингизом Мехтиевым, обвиняемым в хищении почти 400 тыс. манатов из выделенных на организацию Гран-при Азербайджана F1 денежных средств.
Как сообщает Report, дело находится в производстве судьи Бакинского суда по тяжким преступлениям Лейлы Аскеровой-Мамедовой.
Гособвинитель попросил приговорить Мехтиева, бывшего начальника одного из управлений Операционной компании Baku City Circuit, к 10 годам тюрьмы с лишением права занимать определенные должности в течение 3 лет.
Он также ходатайствовал об аресте подсудимого в зале суда и отбывании наказания в колонии общего режима.