Şəhid ailələri və qazilərə qarşı dələduzluq etməkdə təqsirləndirilən sabiq məmur həbs edildi
"Qafqazinfo"ya istinadən xəbər verir ki, məmur şəhid ailələri və qazilərə qarşı dələduzluq əməli törətməkdə şübhəli bilinərək polis əməkdaşları tərəfindən saxlanılıb.
Şikayətçilər bildiriblər ki, T.Məmmədov bir neçə nəfərə ev, maşın, torpaq sahəsinin veriləcəyini vəd edib və bunun müqabilində müxtəlif məbləğlərdə pul vəsaiti alıb.
Faktla bağlı Cinayət Məcəlləsinin 178-ci (Dələduzluq) maddəsi ilə başlanmış işin istintaqı davam etdirilir. Şəhid ailələri və qazilərə dəymiş zərərin ödənilməsi istiqamətində tədbirlər həyata keçirilir.
Qeyd edək ki, Tural Məmmədov özü də Vətən müharibəsi qazisidir. O, 2021-ci ildən icra hakimiyyətinin Vətən müharibəsi iştirakçıları və şəhid ailələri ilə işin təşkili şöbəsinin müdiri vəzifəsində çalışıb.
Şəki Şəhər İcra Hakimiyyətindən bildirilib ki, Tural Məmmədov bir müddət əvvəl vəzifədən azad edilib.скачать dle 11.3

Арестован бывший завотделом Исполнительной власти города Шеки
Как передает Qafqazinfo, он был арестован по подозрению в совершении мошенничества в отношении семей шехидов и ветеранов.
Выяснилось, что Т.Мамедов обещал выдать нескольким лицам дома, автомобили и земельные участки, получив за это различные суммы денег.
По данному факту возбуждено уголовное по статье 178 (мошенничество) УК АР. Принимаются меры по возмещению ущерба семьям погибших военнослужащих и ветеранов.
Следует отметить, что Турал Мамедов сам является ветераном Отечественной войны. С 2021 года работал завотделом ИВ города Шеки по организации работы с семьями участников Отечественной войны и шехидов.
В ИВ города Шеки сообщили, что Т.Мамедов некоторое время назад был освобожден от занимаемой должности.скачать dle 11.3