Pentaqonun rəhbəri Baydenin vəzifədən getməzdən əvvəl ona qarşı nə etdiyini danışdı
ABŞ-nin keçmiş prezidenti Co Baydenin administrasiyası getməzdən əvvəl hazırkı müdafiə naziri Pit Heqsetə qarşı vergi yoxlaması başladıb.
Pentaqon rəhbəri bu barədə özünün "X" sosial şəbəkə hesabından bildirib.
"Əlbəttə ki, Baydenin gedən IRS-i (ABŞ-nin Daxili Gəlirlər Xidməti, vergi qurumu - red.) gələcək müdafiə nazirinin "auditini" keçirməyə tələsib. Tam profanasiya", - deyə o yazıb.
Heqset paylaşımını sənədin bir hissəsinin fotosu ilə müşayiət edib. Orada deyilir:
"Əziz Piter və Cennifer Heqset, biz sizin federal vergi bəyannamənizi yoxlayırıq, sizin borcunuz 33 558.16 dollar təşkil edir".
Postu ABŞ-nin Hökumətin Səmərəliyinin Artırılması İdarəsinin (DOGE) rəhbəri İlon Mask şərh edib.
"Onlar qurşaqdan aşağı zərbələri sevirlər", - deyə qurum rəhbəri qeyd edib.
Bundan əvvəl "Wall Street Journal" (WSJ) qəzeti mənbələrə istinadən yazırdı ki, Heqsetə 2021-ci ilin yanvarında döymələri (tatu) olduğuna görə Baydenin inaqurasiyasında mühafizə xidmətində iştirak etməyə icazə verilməyib. Milli Qvardiyanın baş çavuşu Deriko Qeyterin sözlərinə görə, o, tədbirin təhlükəsizliyini təmin etməyə kömək etmək istəyən ozamankı mayor Heqset haqqında narahatedici elektron məktub alıb. Qəzetin məlumatına görə, məktubu onun keçmiş həmkarı göndərib və məktubda köynəksiz Heqsetin bisepsində "Deus Vult" yazılı döyməsi olan fotosu olub. Qeyter WSJ-yə etiraf edib ki, bu şüar hərbi nizamnaməyə uyğun olaraq "insayder təhlükəsi" kateqoriyasına aid edilib.скачать dle 11.3

Глава Пентагона обвиняет администрацию Байдена в политически мотивированной налоговой проверке
Глава Пентагона Пит Хегсет заявил в соцсети X, что администрация экс-президента США Джо Байдена перед уходом инициировала против него налоговую проверку.
"Конечно же, уходящая IRS (Служба внутренних доходов США, налоговое ведомство - ред.) Байдена поспешила провести "аудит" будущего министра обороны. Полная профанация", - написал он.
Хегсет проиллюстрировал запись фотографией части документа, где сказано: "Дорогие Питер и Дженнифер Хегсет, мы проводим проверку вашей федеральной налоговой декларации, <…> ваша задолженность составляет 33.558.16 долларов".
Пост главы Пентагона прокомментировал глава департамента эффективности работы правительства США (DOGE) Илон Маск. "Им нравятся удары ниже пояса", - написал он.
До этого газета Wall Street Journal (WSJ) писала со ссылкой на источники, что будущему шефу Пентагона Хегсету не дали охранять Байдена на инаугурации в январе 2021 года из-за наличия татуировок. По словам старшего сержанта Национальной гвардии ДеРико Гейтера, он получил тревожное электронное письмо о тогдашнем майоре Хегсете, который собирался помочь обеспечить безопасность на мероприятии. По данным газеты, письмо отправил его бывший коллега, в нем была фотография Хегсета без рубашки с татуировкой на бицепсе с надписью "Deus Vult". Гейтер признался WSJ, что этот девиз "подпадал под категорию "инсайдерская угроза" в соответствии с воинским уставом.скачать dle 11.3