İlon Mask 59 milyon dollarlıq əsassız xərc aşkar edib
ABŞ Hökumətinin Səmərəliliyinin Artırılması üzrə İdarəsi (DOGE) yoxlama zamanı Federal Fövqəladə Halların İdarə Edilməsi Agentliyinin (FEMA) vəsaitlərinin xərclənməsində pozuntular aşkar edib.
Bu barədə idarənin rəhbəri, milyarder İlon Mask “X” sosial şəbəkəsindəki hesabında paylaşım edib.
"DOGE komandası aşkar edib ki, FEMA ötən həftə qanunsuz miqrantların yerləşdirilməsi üçün Nyu-Yorkun dəbdəbəli hotellərinə 59 milyon dollar yönəldib. Bununla agentlik prezidentin fərmanına tabe olmayaraq qanunu pozub", - o qeyd edib.
Onun sözlərinə görə, bu vəsaitlər təbii fəlakətlər zamanı amerikalılara yardım üçün nəzərdə tutulub.скачать dle 11.3

Команда Маска обнаружила необоснованные расходы FEMA на $59 млн
Ведомство по повышению эффективности работы правительства США (DOGE) во время проверки обнаружило нарушения в расходовании средств Федеральным агентством по управлению в чрезвычайных ситуациях (FEMA).
Об этом глава ведомства, миллиардер Илон Маск написал в соцсети "Х".
"Команда DOGE обнаружила, что FEMA на прошлой неделе направило $59 млн в фешенебельные отели Нью-Йорка для размещения нелегальных мигрантов. Этим агентство нарушило закон, что является неподчинением исполнительному указу президента", - отметил он.
По его словам, эти средства предназначались для помощи американцам при стихийных бедствиях.