Azərbaycandan Ukraynaya göndərilən humanitar yardım və yenidənqurmaya dəstək 40 milyon dolları keçib
07.02.2025 16:05 1 305
"Ukraynada yaranan son vəziyyətlə əlaqədar Azərbaycan tərəfindən bir neçə dəfə humanitar yüklər göndərilib. Bu çərçivədə göndərilən humanitar yardımlar və yenidənqurma işlərinə dəstəyin həcmi artıq 40 milyon dolları keçib".
Bunu jurnalistlərə açıqlamasında Energetika Nazirliyinin Elektrik və istilik enerjisi şöbəsinin müdiri Ələsgər Həsənov deyib.
Şöbə müdiri əlavə edib ki, göndərilənlər arasında 70-dək generator, milyonlarla metr naqil və kabeli qeyd etmək olar:

Азербайджан оказал Украине гумпомощь на сумму более 40 млн долларов
В связи со сложившейся ситуацией в Украине Азербайджан несколько раз отправлял гуманитарную помощь. Объем гумпомощи и поддержки в восстановительных работах, направленных Азербайджаном, уже превысил 40 млн долларов.
Об этом журналистам сообщил начальник отдела электрической и тепловой энергии Министерства энергетики республики Алескер Гасанов.
По его словам, среди отправленных грузов можно отметить около 70 генераторов, миллионы метров проводов и кабелей.
Электрооборудование, направленное в Украину, произведено в Азербайджане, подчеркнул А.Гасанов.скачать dle 11.3