Kolumbiyanın DİN rəhbəri hökumətin buraxılmasını təklif edib
Kolumbiyanın daxili işlər naziri Xuan Fernando Kristo nazirləri fikir ayrılıqlarına görə istefaya göndərməyi xahiş edib.
O, bu barədə “X” sosial şəbəkəsindəki səhifəsində yazıb.
"Nazirlər kabineti bu gün formalaşdırıldığı şəkildə qeyri-təkmildir. Hökumətə Kolumbiya rəhbəri Qustavo Petronun prezidentlik müddətinin başa çatmasına il yarım vaxt lazımdır, kolumbiyalılar hökumət proqramının və milli inkişaf planının əsas aspektlərinin həyata keçiriləcəyini gözləyirlər", - paylaşımda qeyd olunur.
“Təklif edirəm ki, prezidentə hakimiyyətinin son mərhələsinin problemlərinin həlli üçün zəruri hesab etdiyi dəyişiklikləri həyata keçirməkdə sərbəstlik vermək üçün nazirlər istefa versinlər”, - Daxili İşlər Nazirliyinin rəhbəri bildirib.

Глава МВД Колумбии предложил распустить правительство страны
Глава МВД Колумбии Хуан Фернандо Кристо предложил министрам правительства страны уйти в отставку из-за имеющихся противоречий.
Об этом он написал на своей странице в социальной сети Х.
"Кабинет министров в том виде, в котором он сформирован сегодня, несостоятелен. Правительству необходимо полтора года до завершения президентских полномочий главы Колумбии Густаво Петро, и колумбийцы ожидают, что основные аспекты правительственной программы и национального плана развития будут выполнены", - говорится в публикации.
"Я предлагаю министрам уйти в отставку, чтобы предоставить президенту свободу вносить изменения, которые он считает необходимыми для решения задач последнего этапа правления", - указал глава МВД. Он добавил, что Петро "не удовлетворен результатами".скачать dle 11.3