Sumqayıtda ƏMƏLİYYAT - 14 kiloqram narkotikin dövriyyəyə buraxılmasının qarşısı alındı - VİDEO
Sumqayıt Şəhər Polis İdarəsinin əməkdaşları tərəfindən narkotik vasitələrin qanunsuz dövriyyəsinə qarşı həyata keçirilən növbəti əməliyyat zamanı əvvəllər də eyni cinayət əməlinə görə məhkum edilmiş 44 yaşlı Renad Sultanov saxlanılıb.
Bildirilib ki, ondan 14 kiloqrama yaxın narkotik vasitələr olan marixuana və heroin, həmçinin 79 ədəd psixotrop tərkibli metadon həbi aşkarlanıb.
R.Sultanov ifadəsində narkotik vasitələri sosial şəbəkə vasitəsilə tanış olduğu, şəxsiyyəti istintaqla araşdırılan İran vətəndaşından əvvəlcədən müəyyənləşdirilmiş xüsusi komuflyaj edilmiş yerdən götürərək, ayrı-ayrı ünvanlara çatdırmağı planlaşdırdığını bildirib.
R.Sultanovun daxil olduğu narkoşəbəkənin digər üzvlərinin də müəyyənləşdirilərək məsuliyyətə cəlb olunması istiqamətində tədbirlər davam etdirilir.скачать dle 11.3

Операция в Сумгайыте: предотвращен оборот 14 кг наркотиков - ВИДЕО
Сотрудники Сумгайытского городского управления полиции в ходе очередной операции против незаконного оборота наркотических средств задержали 44-летнего Ренада Султанова, ранее уже отбывавшего срок за аналогичное преступление.
Об этом сообщает пресс-служба МВД Азербайджана.
При обыске у задержанного обнаружено и изъято около 14 кг наркотиков, включая марихуану и героин, а также 79 таблеток психотропного вещества метадон.
Как признался Султанов, наркотические средства он получил от гражданина Ирана, с которым познакомился в социальных сетях. Зелье было спрятано в заранее условленном тайнике. Задержанный уже забрал наркотики и планировал развезти по разным адресам для дальнейшего распространения.
По данному факту ведется расследование. Правоохранительные органы продолжают мероприятия по установлению и привлечению к ответственности других членов наркосети, в которую входил Ренад Султанов.скачать dle 11.3