Bakıda "TikTok"a görə qadın ofisiantı döyən restoran rəhbəri HƏBS EDİLDİ
"Qaynarinfo"ya istinadən xəbər verir ki, restoran işlədən İ.Fərid adlı sahibkar Samirə adlı qadın ofisiantı döyməkdə ittiham edilib.
Belə ki, sahibkar restoranda Samirənin "TikTok" sosial şəbəkəsində canlı yayım açdığını görüb. O, ofisianta əsəbiləşib və "sən sabahdan istirahətdəsən", - deyib.
Hadisənin səhəri günü Samirə gündəlik 20 manat əməkhaqqını almaq üçün Fəridin yanına gəlib. Sahibkar isə işdən qovduğu işçisinin maaşını ödəməkdən imtina edib. Zərərçəkmiş qadın sahibkara - "haram xoşun olsun", - deyib. Bu zaman Fərid restoranda olan müştərilərin yanında Samirənin üstünə hücum edərək onu təhqir edib. Daha sonra sahibkar ofisiantın üzünə qapını çırparaq, yumruqla baş nahiyəsinə zərbə vurub.
Nəticədə Samirə baş və bədənin müxtəlif nahiyələrindən zədə alaraq xəstəxanaya yerləşdirilib.
Məhkəmənin qərarı ilə Fərid Cinayət Məcəlləsinin 221.1-ci maddəsində nəzərdə tutulmuş cinayət əməlini törətməkdə təqsirli bilinib və 5 ay müddətinə azadlıqdan məhrum edilib.скачать dle 11.3

В Баку арестован руководитель ресторана, избивший официантку из-за TikTok
Владелец увидел, как Самира вела прямой эфир в социальной сети TikTok в ресторане. Он разозлился на официантку и сказал: "Завтра у тебя выходной".
На следующий день Самира пришла к Фариду за своей ежедневной зарплатой в 20 манатов. Владелец отказался выплачивать зарплату уволенной сотруднице. Пострадавшая разозлилась на мужчину. В этот момент Фарид набросился на Самиру при посетителях ресторана и оскорбил ее. Затем он ударил женщину кулаком по голове.
В результате Самира получила различные травмы и была госпитализирована.
Решением суда Фарид был признан виновным в совершении преступления, предусмотренного статьей 221.1 Уголовного кодекса, и приговорен к 5 месяцам лишения свободы.