Mətbuat sahəsində xüsusi xidmətləri olan şəxslərə yubiley medalı veriləcək
Mətbuat sahəsində xüsusi xidmətləri olan, həmçinin media qanunvericiliyinin təkmilləşdirilməsinə xidmət edən şəxslərə milli mətbuatın 150 illik yubileyi ilə əlaqədar təsis edilən medal veriləcək.
"Report"a istinadən xəbər verir ki, bu, "Azərbaycan milli mətbuatının 150 illiyi (1875-2025)" yubiley medalının təsis edilməsi ilə əlaqədar "Azərbaycan Respublikasının orden və medallarının təsis edilməsi haqqında" qanuna təklif edilən dəyişiklik layihəsində əksini tapıb.
Sənəd Milli Məclisin Hüquq siyasəti və dövlət quruculuğu komitəsinin bugünkü iclasında müzakirəyə çıxarılıb.

Медаль в честь 150-летия азербайджанской прессы: кому собираются вручать награду?
Лицам, имеющим особые заслуги в сфере прессы, а также содействующим совершенствованию законодательства о медиа, будет вручена медаль, учрежденная в связи со 150-летним юбилеем национальной прессы.
Как сообщает Report, это отражено в проекте изменений в закон "Об учреждении орденов и медалей Азербайджанской Республики" в связи с учреждением юбилейной медали "150-летие азербайджанской национальной прессы (1875-2025)".
Документ был вынесен на обсуждение на сегодняшнем заседании комитета Милли Меджлиса по правовой политике и государственному строительству.
После обсуждений проект был рекомендован к вынесению на пленарном заседании парламента.скачать dle 11.3