Paşinyanın qaynının malikanəsi qarət edildi, o isə gizlətdi - SƏBƏB
Ermənistanın Vətəndaş Sazişi Partiyasının deputatı, baş nazir Nikol Paşinyanın qaynı Qraçya Akopyanın malikanəsi naməlum şəxslər tərəfindən qarət edilib.
Bu barədə "Hraparak" qəzeti partiyadakı mənbələrə istinadən məlumat yayıb.
Bildirilib ki, hadisə bu ilin əvvəlində baş verib və deputat bunu gizli saxlamağa çalışıb.
O, yaxın ətrafına izah edib ki, lazımsız spekulyasiyalardan qaçmaq üçün bunu ictimaiyyətə açıqlamaq istəmir.
"Buna baxmayaraq, partiyada həmkarlarının "bədbəxt hadisəsi" fəal müzakirə olunub. Bəziləri istehza ilə qeyd ediblər ki, əgər Qraçya öz malikanəsində bir az çox yaşasaydı, onu qarət etməzdilər - o, il boyu səyahətlərdə olur və oğrular da bundan istifadə ediblər", - deyə müəllif vurğulayıb.
Daxili İşlər Nazirliyi nəşrin sorğusuna cavab olaraq bildirib ki, yanvarın 14-də Corahbyurda yerləşən şəxsi evlərdən birində soyğunçuluq hücumu barədə məlumat daxil olub və iş İstintaq Komitəsinə göndərilib.
Qəzet iddia edir ki, Akopyan bu malikanəni Ermənistanda hakimiyyət dəyişikliyindən sonra əldə edib.скачать dle 11.3

СМИ: Неизвестные ограбили особняк шурина Пашиняна
Неизвестные ограбили особняк депутата "Гражданского договора", шурина премьера Никола Пашиняна Грачья Акопяна.
Об этом сообщает газета "Грапарак" со ссылкой на источники в партии.
По данным газеты, инцидент произошел в начале этого года, депутат пытался сохранить его в секрете. Он объяснил своему близкому окружению, что не хочет придавать это огласке, чтобы избежать ненужных спекуляций.
"Несмотря на это, в "Гражданском договоре" активно обсуждают "несчастный случай" с однопартийцем. Некоторые иронизируют, что если бы Грачья жил в своем особняке немного дольше, его бы не ограбили - он круглый год путешествует, чем и воспользовались воры", - отмечает издание.
В МВД в ответ на запрос "Грапарак" сообщили, что 14 января к ним поступило сообщение, что в одном из частных домов в Дзорахбюре произошло разбойное нападение, дело об этом передано в Следственный комитет.