Ağadadaş Ağayev balta atdığı mühafizəçi ilə barışdı
Xalq artisti Ağadadaş Ağayevlə "MedEra Hospital"ın mühafizəçisi ("Vətən-N Mühafizə" MMC-nin işçisidir) Nurəddin Cəlilov barışıb.
Lent.az-a istinadla xəbər verir ki, hər iki tərəf barışıq sazişi imzalamaq üçün Bakı şəhəri 44 saylı notariat ofisinə gediblər.
Xalq artisti bildirib ki, qarşı tərəflə bütün məsələlərdə ortaq məxrəcə gəliblər:
"Notariatda gəlmişik barışıq üçün. Artıq düşmənçiliyə əsas yoxdur. Hər şey qaydasındadır".
Ağadadaş Ağayevin vəkili Asim Abbasov qeyd edib ki, tərəflər öz aralarında barışıq əldə ediblər. Vəkilin sözlərinə görə, rəsmiləşdirilən barışıq ərizəsi Binəqədi Rayon Məhkəməsində keçiriləcək prosesdə təqdim ediləcək.
"MedEra Hospital"ın mühafizəçisi Nurəddin Cəlilov açıqlamasında Ağadadaş Ağayevin pərəstişkarı olduğunu və ondan üzr istədiyini deyib:
"Xalqdan və Ağadadaş Ağayevdən üzr istəyirəm. Belə şey olmamalı idi. Artıq barışmışıq və heç bir problem yoxdur".
Qeyd edək ki, Xalq artisti Ağadadaş Ağayevlə "Medera Hospital"ın mühafizəçisi Nurəddin Cəlilov arasında insident ötən il iyulun 23-də Binəqədi rayonu ərazisində baş verib. Ağadadaş Ağayev mübahisə etdiyi mühafizəçiyə balta atıb, balta klinikada çalışan N.Paşayevaya dəyərək xəsarət yetirib. Mühafizəçi isə Xalq artistini döyüb.
Faktla bağlı cinayət işi başlanıb. A.Ağayev və N.Cəlilov cinayət məsuliyyətinə cəlb ediliblər. Sonradan N.Cəlilovun işi ayrıca icraata verilib. A.Ağayevin ittiham olunduğu cinayət işinə də Binəqədi Rayon Məhkəməsində baxılır.
Bundan başqa, Xalq artisti Ağadadaş Ağayev "Medera Hospital"a qarşı mülki iddia qaldırıb.
İşə Binəqədi Rayon Məhkəməsində baxılır. A.Ağayev "Medera Hospital"dan mənəvi zərərin ödənilməsini tələb edir. Öz növbəsində, "Medera Hospital"ın rəhbəri Qaraxan Əliyev də Ağadadaş Ağayevə qarşı iddia qaldırıb.
Müğənni mənəvi ziyana görə klinikadan 450 min manata yaxın, hospital isə Ağadadaş Ağayevdən 500 min manat pul tələb edir.скачать dle 11.3

Агададаш Агаев помирился с охранником, в которого бросил топор
Как сообщает lent.az, обе стороны отправились в нотариальную контору №44 города Баку для подписания мирного соглашения.
Народный артист заявил, что они достигли взаимопонимания по всем вопросам.
"Мы пришли в нотариальную контору для примирения. Больше нет причин для вражды. Всё в порядке", - сказал он.
Адвокат Агададаша Агаева Асим Аббасов отметил, что стороны достигли примирения. По его словам, оформленное заявление о примирении будет представлено на процессе в Бинагадинском районном суде.
Охранник MedEra Hospital Нуреддин Джалилов заявил, что является поклонником Агададаша Агаева и извинился перед ним.
"Прошу прощения у народа и Агададаша Агаева. Такого не должно было случиться. Мы уже помирились, и никаких проблем нет", - сказал мужчина.
Отметим, что инцидент между народным артистом Агададашем Агаевым и охранником Medera Hospital Нуреддином Джалиловым произошел 23 июля 2024 года на территории Бинагадинского района. А.Агаев во время спора бросил топор в охранника, который попал в сотрудницу клиники Н.Пашаеву и нанес ей травму. Н.Джалилов избил народного артиста.
По данному факту было возбуждено уголовное дело. А.Агаев и Н.Джалилов были привлечены к уголовной ответственности. Позже дело Н.Джалилова было выделено в отдельное производство. Уголовное дело, по которому обвиняется А.Агаев, рассматривается в Бинагадинском районном суде.
Кроме того, народный артист Агададаш Агаев подал гражданский иск против Medera Hospital.
Дело рассматривается в Бинагадинском районном суде. А.Агаев требует от клиники компенсации морального ущерба. В свою очередь, руководитель Medera Hospital Гарахан Алиев также подал иск против Агададаша Агаева.
Певец требует от клиники около 450 000 манатов за моральный ущерб, а больница требует от Агададаша Агаева 500 000 манатов.