Gələn həftə bələdiyyə seçkilərində seçkiqabağı təşviqat başlayır
"Report" xəbər verir ki, bu barədə “Azərbaycan Respublikasında bələdiyyə seçkilərinin hazırlanıb keçirilməsi üzrə əsas hərəkət və tədbirlərin Təqvim Planı”nda öz əksini tapıb.
Seçki Məcəlləsinə əsasən, təşviqatı qeydə alınmış namizədlər, onların səlahiyyətli nümayəndələri və vəkil edilmiş şəxsləri, namizədi qeydə alınmış siyasi partiyalar, siyasi partiyaların blokları, onların səlahiyyətli nümayəndələri və vəkil edilmiş şəxsləri apara bilərlər.
Qanunvericiliyə görə təşviqat prosesi səsvermə gününə 23 gün qalmış başlanır və səsvermənin başlanmasına 24 saat qalmış dayandırılır.
Təqvim planında bu müddət 2025-ci il yanvarın 6-dan başlayır, yanvarın 28-i saat 08:00-da başa çatır.
Qeyd edək ki, Azərbaycanda bələdiyyə seçkiləri 2025-ci il yanvarın 29-da keçiriləcək.скачать dle 11.3

На следующей неделе в Азербайджане стартует предвыборная кампания по муниципальным выборам
Это отражено в "Календарном плане основных действий и мероприятий по подготовке и проведению муниципальных выборов в Азербайджанской Республике".
Согласно Избирательному кодексу, агитацию могут проводить зарегистрированные кандидаты, их уполномоченные представители и доверенные лица, зарегистрированные политические партии, блоки политических партий, их уполномоченные представители и доверенные лица.
Согласно законодательству, агитационная кампания начинается за 23 дня до дня голосования и завершается за 24 часа до начала голосования.