Azərbaycanın 2025-ci il üçün dövlət büdcəsi qəbul edildi
Milli Məclisin bu gün keçirilən plenar iclasında "2025-ci il dövlət büdcəsi haqqında" qanun layihəsi III oxunuşda müzakirəyə çıxarılaraq qəbul olunub.
"Report"a istinadən xəbər verir ki, 2025-ci ildə dövlət büdcəsinin gəlirlərinin 38 milyard 356 milyon manat (2024-cü ilin təsdiq olunmuş proqnozuna nisbətən 5,4% çox), xərclərinin isə 41 milyard 407,6 milyon manat (4,2 % çox) olacağı gözlənilir.
Son nəticədə büdcədə 3 milyard 51,6 milyon manat kəsir yaranmalıdır. Bu isə illik müqayisədə 9% azdır.скачать dle 11.3

Милли Меджлис принял госбюджет на 2025 год
На сегодняшнем пленарном заседании Милли Меджлиса в III чтении был обсужден и принят законопроект "О государственном бюджете на 2025 год".
Как сообщает Report, ожидается, что в 2025 году доходы государственного бюджета составят 38 млрд 356 млн манатов (на 5.4% больше по сравнению с утвержденным прогнозом на 2024 год), а расходы - 41 млрд 407.6 млн манатов (на 4.2% больше).
В итоге дефицит бюджета должен составить 3 млрд 51.6 млн манатов. Это на 9% меньше по сравнению с предыдущим годом.скачать dle 11.3