Macarıstanın Fransadakı səfirliyində partlayıcı qurğu axtarılır
Macarıstanın Parisdəki səfirliyinə içərisində terror aktı təhdidi və partlayıcı qurğunun fotoşəkli olan məktub daxil olub.
Bu barədə Macarıstanın xarici işlər və xarici iqtisadi əlaqələr naziri Peter Siyarto "Facebook" səhifəsində məlumat verib.
O, aydınlaşdırıb ki, macar diplomatlar nazirliyə "həyatları üçün təhlükə olması" barədə məlumat veriblər.
Nazirin sözlərinə görə, Fransa hakimiyyəti partlayıcı maddələrin axtarışı ilə məşğuldur.
"Mövcud məlumatlara görə, məktubun qonşu ölkədən gəldiyi iddia edilir və Macarıstanın kəşfiyyat xidmətləri hazırda diplomatlarımızın qarşıdakı dövrdə işlərinin təhlükəsizliyini təmin etmək üçün araşdırma aparır", - xarici işlər naziri yazıb.скачать dle 11.3

Об этом сообщил министр иностранных дел и внешнеэкономических связей Венгрии Петер Сийярто в Facebook.
"Наше посольство в Париже в настоящее время обыскивается французскими властями с помощью двух поисковых собак", - сообщил глава. Он уточнил, что венгерские дипломаты проинформировали министерство о "получении угрозы для их жизни".
Им поступило сообщение, которое "сопровождалось фотографией самодельного взрывного устройства", уточнил Сийярто. По словам министра, французские власти заняты поиском взрывчатки.
"По имеющейся информации, письмо [с угрозами], предположительно, пришло с адреса в соседней стране, и в настоящее время венгерские спецслужбы проводят расследование, чтобы обеспечить безопасность работы наших дипломатов в предстоящий период, который будет особенно сложным", - написал глава МИД.