Ünvanlı dövlət sosial yardımının təyin olunması proseduru asanlaşdırılır
"Report"a istinadən xəbər verir ki, bununla bağlı müddəa Milli Məclisin Əmək və sosial siyasət komitəsinin bugünkü iclasında müzakirəyə çıxarılan "Ünvanlı dövlət sosial yardımı haqqında" qanuna təklif edilən dəyişiklik layihəsində əksini tapıb.
Layihəyə əsasən, sosial yardımın təyin edilməsi və təyin olunmasından imtina edilməsi barədə qərarlarda göstərilən məlumatlar Elektron Hökumət İnformasiya Sistemi üzərindən təqdim edilə (əldə edilə) bilər.
Vurğulanıb ki, bu qərarlarda göstərilən məlumatların Elektron Hökumət İnformasiya Sistemi üzərindən təqdim edilməsi həmin qərarların təqdim olunmasına bərabər tutulur.скачать dle 11.3

В Азербайджане упрощается процедура назначения адресной соцпомощи
Как сообщает Report, это отражено в проекте изменений в закон "Об адресной государственной социальной помощи", который обсуждался на сегодняшнем заседании комитета Милли Меджлиса по труду и социальной политике.
Согласно проекту, информация, указанная в решениях о назначении или отказе в назначении социальной помощи, может быть получена через Информационную систему электронного правительства.
Подчеркивается, что предоставление этой информации через Информационную систему электронного правительства приравнивается к предоставлению самих решений.скачать dle 11.3