30.11.2024 18:22 1 857
Rusiya istintaqçıları dələduzluqda ittiham olunan keçmiş vəkil Elman Paşayevin həyat yoldaşını dindiriblər.
"Elman Paşayevə qarşı xüsusilə külli miqdarda dələduzluq işinin istintaqı çərçivəsində təqsirləndirilən şəxsin həyat yoldaşı dindirildi. Həmçinin təqsirləndirilən şəxsin mənzilində axtarış zamanı pul vəsaiti aşkar edilərək götürülüb", - deyə hüquq-mühafizə orqanlarından bildirilib.
Məlumata görə, keçmiş vəkilin mənzilindən götürülən pulun məbləği 100 000 rubldan (1 574 AZN - red.) çox deyil. Paşayevin müdafiəçiləri onun barəsində dələduzluq işi üzrə istintaq hərəkətlərini şərh etmirlər, çünki onlardan istintaq məlumatlarının yayılmaması barədə iltizam alınıb.
Xatırladaq ki, Elman Paşayev sentyabrın 17-də Moskvada saxlanılıb. Əvvəllər onu Rusiyanın yüksək cəmiyyətində tanınan Blinovski cütlüyünə qarşı dələduzluq cəhdində ittiham edirdilər. Paşayev "marafon kraliçası" Yelena Blinovskayanın həyat yoldaşı Aleksey Blinovskini inandırırdı ki, böyük məbləğ müqabilində onları qaldırılmış cinayət işi üzrə məsuliyyətdən azad edə bilər.
Bundan əlavə, Paşayevin yaralanma barədə saxta sənədlər təqdim edərək qanunsuz olaraq dövlət müavinəti ala biləcəyi barədə məlumat yayılıb.скачать dle 11.3

По делу Эльмана Пашаева допросили его жену
Российские следователи допросили жену бывшего адвоката Эльмана Пашаева, обвиняемого в мошенничестве в особо крупном размере, передает Oxu.Az.
Как уточнили ТАСС в правоохранительных органах, из квартиры юриста изъяты денежные средства.
"В рамках расследования уголовного дела о мошенничестве в особо крупном размере в отношении Эльмана Пашаева была допрошена супруга обвиняемого, - рассказал собеседник агентства. - Также в ходе проведения обыска в квартире обвиняемого были обнаружены и изъяты денежные средства".
По его словам, сумма изъятых силовиками денег из квартиры экс-адвоката "не превышает 100 000 рублей". Представители защиты Пашаева следственные действия в рамках дела о мошенничестве в его отношении не комментируют, так как с них взята подписка о неразглашении данных следствия.
Напомним, что Эльман Пашаев был задержан в Москве 17 сентября. Ранее его обвиняли в попытке мошенничества в отношении супругов Блиновских, известных в светских кругах России. Пашаев убеждал Алексея Блиновского, мужа "королевы марафонов" Елены Блиновской, что за крупное вознаграждение сможет освободить их от уголовной ответственности по возбужденному делу.
Кроме того, появилась информация о том, что Пашаев мог незаконно получать государственные пособия, предоставив поддельные документы о ранении.скачать dle 11.3