25.11.2024 20:11 1 323
Məlumata görə, müraciətlərin 90,3 %-ni ərizələr, 9,6 %-ni şikayətlər, qalan hissəsini isə müxtəlif təkliflər təşkil edib.
Müraciətlərin 98 %-nin baxılması 10 ay ərzində başa çatdırılıb, 2 %-i isə hazırda icradadır. Baxılmış müraciətlərdən 95,3 %-i həll olunub, 3,1 %-i barədə müvafiq izahat verilib, qalanları barədə qanunamüvafiq qərarlar qəbul edilib.
Hesabat dövründə yerli Dövlət Vergi Xidmətində vəzifəli şəxslər ümumilikdə 96 vətəndaşı qəbul edib. Qəbul zamanı hər bir vətəndaşın müraciətinə fərdi qaydada yanaşılıb, onların qanuni tələblərinin müsbət həll olunması üçün lazımi tədbirlər görülüb, həlli imkan xaricində olan məsələlərlə bağlı qanunamüvafiq izahatlar verilib.скачать dle 11.3

За 10 месяцев в налоговые органы НАР поступило около 1,5 тыс. обращений
В январе-октябре текущего года в налоговые органы Нахчыванской Автономной Республики поступило 1 489 обращений.
Как сообщили в Государственной налоговой службе Автономной Республики, 90,3% из них составили заявления, 9,6% - жалобы, остальную часть - различные предложения.
Рассмотрение 98% обращений было завершено за 10 месяцев текущего года, 2% находятся в процессе исполнения. Из рассмотренных обращений 95,3% решены, по 3,1% - даны соответствующие разъяснения, по остальным - приняты решения в соответствии с законодательством.скачать dle 11.3