Azərbaycanın Ukraynadakı səfirliyi təhlükəsizliklə bağlı çağırış edib
Çağırışda bildirilir ki, ölkədə təhlükəsizlik risklərinin artması ilə bağlı yayılmış məlumatları nəzərə alaraq 21-22 noyabr tarixlərində konsulluq qəbulu aparılmayacaq:
"Səfirlik Ukraynada daimi və müvəqqəti yaşayan Azərbaycan Respublikası vətəndaşlarına müvafiq təhlükəsizlik tədbirlərinin görülməsi və yerli dövlət orqanlarının bütün tövsiyələrinə əməl olunması, hava həyəcanı siqnalına riayət olunmaqla sığınacaqlara keçmələrini bir daha xahiş edir. Konsulluq qəbulunun aparılmayacağı bu tarixlərdə vətəndaşlarımızın üzləşə biləcəkləri, təcili və təxirəsalınmaz tədbirlərin tələb olunduğu hallarla bağlı +380 95 056 95 57 telefon nömrəsinə zəng vurmağı xahiş edirik", - səfirlikdən bildirilib.

Посольство Азербайджана обратилось к соотечественникам, проживающим в Украине
В обращении отмечается, что в связи с информацией о повышении рисков безопасности в стране, 21-22 ноября консульский прием проводиться не будет.
Посольство призывает граждан Азербайджанской Республики, проживающих в Украине, соблюдать необходимые меры безопасности, следовать указаниям местных властей и при объявлении воздушной тревоги незамедлительно укрываться в убежищах.
"В случаях, требующих срочного вмешательства в указанные дни, гражданам рекомендуется обращаться по телефону +380 95 056 95 57", - подчеркнули в посольстве.скачать dle 11.3