14.11.2024 19:25 1 395
Qeyd olunub ki, bununla da 2023-cü il oktyabrın 7-də Yaxın Şərq münaqişəsinin yeni mərhələsi başlayandan indiyədək həlak olan hərbçilərin ümumi sayı 792 nəfərə çatıb.
Xatırladaq ki, cari ilin sentyabrın 23-də İsrail Livanda “Hizbullah” qüvvələrinə qarşı “Şimalın oxları” əməliyyatına başlayıb və bu əməliyyat zamanı təşkilatın hərbi obyektlərinə kütləvi zərbələr endirir.
Bəyan edilən məqsəd on minlərlə sakinin geri qayıtması üçün yəhudi dövlətinin şimal sərhəd bölgələrində təhlükəsiz şərait yaratmaqdır.

ЦАХАЛ сообщил о гибели шести военнослужащих на юге Ливана
Израильская армия сообщила о гибели шести военнослужащих в ходе продолжающихся боевых действий на юге Ливана.
По данным ведомства, в целом число военных, погибших с начала нового витка ближневосточного конфликта 7 октября 2023 года, достигло 792.
Напомним, что 23 сентября Израиль начал операцию "Стрелы севера" против формирований "Хезболлах" в Ливане, в ходе которой наносит массированные удары по военным объектам организации. В ночь на 1 октября израильская армия объявила о начале наземной операции в приграничных районах на юге Ливана.скачать dle 11.3