Bişkekdə İlham Əliyevin Rəcəb Tayyib Ərdoğan ilə görüşü olub - FOTO (YENİLƏNİB)
Noyabrın 6-da Qırğızıstanın paytaxtı Bişkekdə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin Türkiyə Respublikasının Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan ilə görüşü olub.
AZƏRTAC xəbər verir ki, görüşdə dostluq, qardaşlıq və müttəfiqlik münasibətlərinin bütün sahələrdə uğurla inkişaf etdiyi bir daha qeyd olunub.
Bişkekdə keçirilən Türk Dövlətləri Təşkilatı Dövlət Başçılarının 11-ci Zirvə görüşünün türk dövlətləri arasında əməkdaşlığın güclənməsi işinə xidmət etdiyi vurğulanıb.
Söhbət zamanı Azərbaycanda keçiriləcək COP29-un əhəmiyyəti bir daha qeyd edilib.
Görüşdə ölkələrimiz arasında müxtəlif sahələrdə əlaqələrin bundan sonra da inkişaf edəcəyinə əminlik bildirilib, ikitərəfli münasibətlər və qarşılıqlı maraq doğuran məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.
Bişkekdə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin Türkiyə Respublikasının Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan ilə görüşü başlayıb.

В Бишкеке состоялась встреча Ильхама Алиева и Реджепа Тайипа Эрдогана - ФОТО (ОБНОВЛЕНО)
6 ноября в столице Кыргызстана Бишкеке состоялась встреча Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева и его турецкого коллеги Реджепа Тайипа Эрдогана.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, на встрече еще раз было отмечено, что дружеские, братские и союзнические отношения успешно развиваются во всех сферах.
Было подчеркнуто, что проходящий в Бишкеке 11-й Саммит глав государств Организации тюркских государств служит делу укрепления сотрудничества между тюркскими государствами.
В ходе беседы еще раз было отмечено значение предстоящей в Азербайджане конференции COP29.
На встрече была выражена уверенность, что отношения между нашими странами и впредь будут развиваться в различных сферах, состоялся обмен мнениями о двусторонних отношениях и вопросах, представляющих взаимный интерес.
В Бишкеке состоялась встреча Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева и его турецкого коллеги Реджепа Тайипа Эрдогана.
В Бишкеке началась встреча Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева и его турецкого коллеги Реджепа Тайипа Эрдогана.