Prezident İlham Əliyev özbəkistanlı həmkarını təbrik edib
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev Özbəkistan Ali Məclisinin Qanunvericilik palatasına seçkilərin uğurla keçirilməsi münasibətilə Prezident Şavkat Mirziyoyevə təbrik məktubu ünvanlayıb.
AZƏRTAC xəbər verir ki, dövlətimizin başçısı məktubunda qeyd edib:
"Qardaş Özbəkistanın tarixində ilk dəfə olaraq qarışıq seçki sistemi üzrə keçirilmiş bu səsvermə ölkənizin demokratik dövlət quruculuğu prinsiplərinə sadiqliyini bir daha bariz şəkildə nümayiş etdirdi.
Səsvermənin nəticələri xalqınızın Sizin qətiyyətlə yürütdüyünüz siyasi xəttə olan inam və etimadının təzahürü, Özbəkistanın daha da inkişafı və qüdrətlənməsi istiqamətində xidmətlərinizə real dəstəyinin ifadəsidir.
Yeni tərkibdə fəaliyyətə başlayacaq Ali Məclisin Qanunvericilik palatasının işinə müvəffəqiyyətlər arzulayıram.
Fürsətdən istifadə edərək bir daha Sizə səmimi təbriklərimi çatdırır, möhkəm cansağlığı, xoşbəxtlik, qardaş Özbəkistan xalqının rifahı və firavanlığı yolunda ali dövləti fəaliyyətinizdə yeni-yeni uğurlar və nailiyyətlər diləyirəm".скачать dle 11.3

Президент Ильхам Алиев поздравил узбекского коллегу
Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев направил поздравительное письмо президенту Республики Узбекистан Шавкату Мирзиёеву.
"Уважаемый Шавкат Миромонович,
Сердечно поздравляю Вас и Ваш братский народ с успешным проведением выборов в Законодательную палату Олий Мажлиса Узбекистана.
Это голосование, впервые в истории братского Узбекистана проведенное по смешанной избирательной системе, еще раз наглядно продемонстрировало приверженность Вашей страны принципам строительства демократического государства.
Результаты голосования - это проявление веры и доверия Вашего народа к решительно проводимому Вами политическому курсу, выражение реальной поддержки Ваших заслуг в еще большем развитии и наращивании мощи Узбекистана.
Желаю успехов работе Законодательной палаты Олий Мажлиса, который начнет работу в новом составе.
Пользуясь случаем, еще раз передаю Вам сердечные поздравления, желаю крепкого здоровья, счастья, новых успехов и достижений в высшей государственной деятельности во имя благополучия и процветания братского народа Узбекистана".скачать dle 11.3