Paşinyan: "Azərbaycan və Ermənistan sərhədlərin delimitasiyası prosesini aktivləşdirə bilər"
"Ermənistan və Azərbaycan sərhədlərin delimitasiyası prosesini komissiyaların iş reqlamenti ratifikasiya edildikdən sonra aktivləşdirə biləcəklər".
Bunu baş nazir Nikol Paşinyan Kazanda BRICS Sammitinin "Outreach"/"BRICS+" formatının ilk plenar iclasında çıxışı zamanı bildirib.
"Dünən Ermənistan Respublikası parlamenti Ermənistan və Azərbaycan arasında dövlət sərhədinin delimitasiyası və sərhəd təhlükəsizliyi məsələləri üzrə komissiyaların birgə fəaliyyəti haqqında əsasnaməni ratifikasiya edib. Göstərilən sənəd hər iki ölkədə qüvvəyə mindikdən sonra biz 1991-ci il Alma-Ata Bəyannaməsinin əsas prinsipləri əsasında Ermənistan və Azərbaycan arasında dövlət sərhədinin delimitasiyası prosesini aktivləşdirə biləcəyik", - deyə o qeyd edib.скачать dle 11.3

Пашинян: Делимитацию границы активизируем после ратификации регламента комиссий
Армения и Азербайджан смогут активизировать процесс делимитации государственной границы после ратификации регламента работы комиссий.
Об этом заявил премьер-министр Армении Никол Пашинян, выступая на заседании формата Аутрич/БРИКС+ на саммите в Казани.
"Вчера парламент Республики Армения ратифицировал положение о совместной деятельности Комиссии по вопросам делимитации госграницы и пограничной безопасности между Республикой Армения и Азербайджанской Республикой и Госкомиссии по делимитации госграницы между Азербайджанской Республикой и Республикой Армения. После вступления в силу указанного документа в обеих странах мы сможем активизировать процесс делимитации государственной границы между Арменией и Азербайджаном на основе базовых принципов Алма-Атинской декларации 1991 года", - отметил он.скачать dle 11.3