Hikmət Hacıyev: "Ermənistan Gəncəyə edilmiş raket hücumlarını araşdırmalıdır"
"Beynəlxalq Cinayət Məhkəməsinin üzvü kimi Ermənistan 2020-ci ildə Gəncəyə edilmiş raket hücumlarını araşdırmalıdır".
Bu barədə Azərbaycan Respublikası Prezidentinin köməkçisi, Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Administrasiyasının Xarici siyasət məsələləri şöbəsinin müdiri Hikmət Hacıyev sosial şəbəkədə yazıb.
"17 oktyabr 2020: Gəncəyə ikinci ən ölümcül ballistik raket hücumu olub. Ermənistanın ballistik raket hücumları ilə dinc sakinləri qətlə yetirməsi təsadüf və ya yan təsir deyil, məqsədyönlü terror və qətl siyasətidir. Beynəlxalq Cinayət Məhkəməsinin üzvü kimi Ermənistan bu hərbi cinayətləri araşdırmalıdır", - o qeyd edib.скачать dle 11.3

Хикмет Гаджиев: Армения должна расследовать ракетные удары по Гяндже
Как член Международного уголовного суда (МУС) Армения должна расследовать ракетные удары по Гяндже, нанесенные в 2020 году.
Об этом на своей странице в социальной сети X написал помощник Президента Азербайджана - заведующий отделом по вопросам внешней политики Администрации главы государства Хикмет Гаджиев.
"17 октября 2020 года был совершен второй самый смертоносный удар баллистической ракетой по Гяндже. Убийство мирных жителей Арменией с применением баллистической ракеты не было случайным актом или сопутствующим ущербом, а преднамеренной политикой террора и убийств. Как член МУС Армения должна расследовать эти военные преступления", - отметил он.скачать dle 11.3