Bakıda qazanxanada partlayış olub - Hadisə yerindən GÖRÜNTÜLƏR (VİDEO)
Fövqəladə Hallar Nazirliyinin (FHN)"112" qaynar telefon xəttinə Bakı şəhəri, Xətai rayonunda fərdi yaşayış evinin qazanxanasında yanğın baş verməsi barədə məlumat daxil olub.
Məlumatla əlaqədar dərhal FHN-in Dövlət Yanğından Mühafizə Xidmətinin qüvvələri əraziyə cəlb olunub.
Hadisə yerində əməliyyat şəraiti qiymətləndirilərkən vətəndaşa məxsus ikimərtəbəli fərdi yaşayış evinə bitişik qazanxanada yanğınla nəticələnən partlayışın baş verdiyi müəyyən edilib.
Yanğınsöndürənlərin çevik müdaxiləsi sayəsində yanğın genişlənməsinə, o cümlədən bitişik evə keçməsinə imkan verilmədən qısa müddətdə söndürülüb.
Yanğın nəticəsində qazanxanada olan kombi aparatı, generator və su çəninin qapaq hissəsi yanıb. Partlayış dalğasının təsirindən qazanxananın dəmir konstruksiyalardan ibarət dam örtüyü deformasiyaya uğrayıb, qarajın jalüz qapısı və həyətin giriş darvazası yerindən çıxıb, evin birinci mərtəbəsində pəncərə şüşələri qırılıb.

В Баку произошел взрыв в котельной: кадры с места событий - ВИДЕО
На горячую линию 112 Министерства по чрезвычайным ситуациям (МЧС) Азербайджана поступила информация о возгорании в котельной частного жилого дома в Хатаинском районе Баку.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на пресс-службу ведомства, в связи с этим на место происшествия немедленно прибыли силы Госслужбы пожарной охраны МЧС.
При оценке оперативной обстановки установлено, что в котельной, примыкающей к двухэтажному частному жилому дому, произошел взрыв, повлекший за собой пожар.
Благодаря оперативному вмешательству пожарных огонь удалось потушить в короткие сроки, не допустив его распространения, в том числе на соседний дом.
В результате инцидента сгорели комби, генератор и крышка водяного бака, находившиеся в котельной. От взрывной волны была деформирована крыша котельной, состоящая из металлических конструкций, сорвало складную дверь гаража и входные ворота, разбились оконные стекла на первом этаже дома.