Avtomobili nömrəsiz sürən və polisə müqavimət göstərən şəxs saxlanılıb
Xaçmaz rayon sakini Təbriz Məhərrəmov "AzSamand" markalı avtomobili dövlət qeydiyyat nişanları olmadan idarə etdiyi üçün Daxili İşlər Nazirliyinin (DİN) Baş Dövlət Yol Polisi İdarəsinin (BDYPİ) Qaradağ rayonu ərazisində yerləşən stasionar postunda saxlanılıb.
Bu barədə Baş Dövlət Yol Polisi İdarəsinin (BDYPİ) rəsmisi, polis polkovnik-leytenantı Mübariz Ağayev bildirib.
O qeyd edib ki, araşdırma zamanı onun avtomobili sürücülük hüququ olmadan idarə etməsi də müəyyən olunduğundan, hər iki fakt üzrə qanunvericiliyə uyğun tədbir görülüb.
Lakin məsuliyyətdən yaxa qurtarmaq, törətdiyi qanunazid əməlləri cəmiyyətə yanlış yöndə təqdim etmək məqsədi güdən Təbriz Məhərrəmov sonradan dostu ilə birgə posta gələrək avtomobili yandıracaqlarını, özlərinə xəsarət yetirəcəklərini bildirməklə süni gərginlik yaratmağa calışıb, onları intizama dəvət edən YPX əməkdaşlarına hədə-qorxu gələrək tabesizlik göstərib. Hər iki şəxs saxlanılaraq aidiyyəti üzrə ərazi polis orqanına təhvil verilib.
"BDYPİ törətdikləri hüquqazidd əməllərdən nəticə çıxarmaq əvəzinə aqressiv, qeyri-adekvat davranış nümayiş etdirməklə polisə təsir göstərmək niyyəti güdən bu kimi halların əbəs və yolverilməz olduğunu bir daha qeyd edir, qanunvericiliyin tələblərini pozan, yol hərəkəti iştirakçılarının təhlükəsizliyini təhdid edən şəxslərə qarşı kəsərli tədbirlərin görüləcəyini bildirir", - deyə M.Ağayev vurğulayıb.скачать dle 11.3

В Баку водитель-дебошир грозился сжечь свой автомобиль
Житель Хачмазского района Тебриз Магеррамов был остановлен на стационарном посту Главного управления Государственной дорожной полиции (ГУГДП) Министерства внутренних дел (МВД) Азербайджана в Гарадагском районе Баку за управление автомобилем AzSamand без государственных регистрационных знаков.
Об этом сообщил представитель Главного управления Государственной дорожной полиции (ГУГДП) полковник-лейтенант полиции Мубариз Агаев.
По его словам, в ходе расследования было установлено, что гражданин управлял транспортным средством без водительских прав. По обоим фактам были приняты меры в соответствии с законодательством.
Однако Т.Магеррамов, пытаясь уйти от ответственности позже прибыл на пост вместе со своим другом и пригрозил сжечь автомобиль и нанести себе увечья. Он проявил неповиновение и угрожал сотрудникам дорожной полиции, призывавшим его к порядку. Оба мужчины были задержаны и переданы в территориальный орган полиции.
"ГУГДП еще раз отмечает тщетность и недопустимость подобных случаев, когда вместо того, чтобы сделать выводы из своих противоправных действий, некоторые лица демонстрируют агрессивное, неадекватное поведение с намерением оказать давление на полицию. Будут приняты решительные меры в отношении лиц, нарушающих требования законодательства и угрожающих безопасности участников дорожного движения", - говорится в информации.скачать dle 11.3