Bakıda müğənni bıçaqlandı: "Yeyib-içiblər, aparıb meşədə vurublar" - FOTO (YENİLƏNİB)
Binəqədi rayonu, birinci mədən yaşayış massivi ərazisində bıçaqlanan və müğənni kimi fəaliyyət göstərən 1985-ci il təvəllüdlü Vüqar Namazov ifaçı Ülviyyə Namazovanın qardaşıdır.
Oxu.az hadisənin təfərrüatını öyrənmək üçün Ülviyyə Namazova ilə əlaqə saxlayıb.
O açıqlamasında bildirib ki, qardaşını maşına mindirib Binəqədidə göl kənarında bıçaqlayıblar:
"Hər gün bir yerdə oturub durduqları adamdır. Hadisə baş verəndə Azərbaycanda deyildim. Bu hadisə 3 gün əvvəl olub. Yeyib-içiblər. Oğlan məhəllədə reket kimi danışan biridir. Qardaşım maşında musiqiyə səs veribmiş, o da deyib mahnının səsini al. İçkili halda onlar arasında mübahisə yaranıb. Oğlan qardaşıma yumruq atıb. Qardaşım da deyib ki, "bura məhəllədir, qadınlar var, gəl gedək başqa yerdə danışaq görək mənə niyə əl qaldırırsan". Qonşu da deyib ki, mənim maşınımla gedək. Qardaşım da razı olub, deyib hara istəyirsən gedək. Qardaşımı 3 nəfər qonşu maşına mindiriblər. Binəqədidə göl kənarında sıx meşəlik var. Orada isə heç kim olmur. Aparıb orada bıçaqlayıblar. Xəstəxanaya da aparmayıblar. Gəlib deyib ki, vurdum öldürdüm. Məhəllədə qardaşımın dostu var o bunu eşidib, qonşular ilə oraya qaçıb. Bu şəxs qardaşımı vurduğu yeri də deməyib. Qardaşım deyir ki, "ayıldım ki, sıx meşəlikdəyəm, öləcəyəm, işıq gələn yerə çıxdım". O, qan itirə-itirə 600-700 metr meşənin çölünə doğru qaçıb. Qardaşım işıq gələn yerə çıxmasa, qonşu onu tapmasa, qan itirmədən öləcəkdi. Bundan sonra xəstəxanaya aparılıb. Ona 3 bıçaq zərbəsi endirilib. Biri mədəsinə tuş gəlib, mədəsi deşilib. Biri döş qəfəsinə dəyib, biri də onikibarmaq bağırsağına. Hazırda vəziyyəti yaxşıdır palatadadır".
Bakıda müğənninin bıçaqlanması ilə bağlı təhqiqat aparılır.
Bu barədə Daxili İşlər Nazirliyinin (DİN) Mətbuat Xidmətinin əməkdaşı İbrahim Əmiraslanlı bildirib.
Onun sözlərinə görə, oktyabrın 5-də saat 23 radələrində paytaxtın Binəqədi rayonunun 1-ci Mədən yaşayış massivi ərazisində 2002-ci il təvəllüdlü E.Ağaquliyevin aralarında yaranmış mübahisə zəminində 1985-ci il təvəllüdlü V.Namazova xəsarət yetirməsi barədə polisə məlumat daxil olub.
"Hadisə ilə bağlı ərazi polis orqanında təhqiqat araşdırması başlanılıb. Tərəflərin izahatları alınıb. Xəsarətin dərəcəsini müəyyən etmək məqsədilə müvafiq ekspertiza təyin olunub.
Hazırda araşdırma davam etdirilir", - deyə İ.Əmiraslanlı bildirib.
"Qafqazinfo" xəbər verir ki, paytaxtın Binəqədi rayonu 1-ci mədən yaşayış massivi ərazisində 1985-ci il təvəllüdlü Vüqar Namazov bıçaqlanıb.
Bıçaq xəsarəti alan zərərçəkmiş Kliniki Tibbi Mərkəzə çatdırılıb və əməliyyat edilib. Onun həyatını xilas etmək mümkün olub.
Bildirilib ki, özü də müğənni kimi fəaliyyət göstərən Vüqar Namazov ifaçı Ülviyyə Namazovanın qardaşıdır. Onlar adətən duetlər ifa edirlər.
V.Namazovu bıçaqlamaqda şübhəli bilinən şəxs isə onun qonşusudur. İlkin məlumata əsasən, hadisə tərəflər arasında yaranmış münaqişə zəminində baş verib.
Məlumata görə, münaqişə V.Namazovun avtomobildə musiqiyə yüksək səslə qulaq asmasına görə başlayıb.
Belə ki, qonşusu gecə saatlarında müğənnidən musiqinin səsini azaltmasını tələb edib. Nəticədə tərəflər arasında dava düşüb və Vüqara bıçaqla xəsarət yetirilib.

В Баку певца ранили ножом: сестра рассказала подробности - ФОТО (ОБНОВЛЕНО)
В Баку популярный певец Вугар Намазов (1985 г.р.), известный своими дуэтами с сестрой Ульвией Намазовой, стал жертвой вооруженного нападения в жилом массиве на улице 1-я Промысловая в Бинагадинском районе столицы.
Редакция сайта oхu.az связалась с У.Намазовой, чтобы выяснить подробности инцидента.
Она сообщила, что ее брата посадили в автомобиль и ударили ножом у озера в Бинагади.
"Это человек, с которым мой брат каждый день виделся. Инцидент произошел 3 дня назад, и я не была в Азербайджане. Вугар вместе с ним выпил в кафе. Мужчина в районе известен как рэкетир. Мой брат включил музыку в автомобиле, а тот сказал убавить звук. Между ними возник спор. Он ударил моего брата кулаком. Вугар сказал: "Здесь не место для разборок, давай пойдем поговорим подальше от жилых зданий". Сосед предложил поехать на его машине. Мой брат согласился. Вугара посадили в автомобиль трое соседей. В Бинагади у озера есть лесопосадка, в котором никого не бывает. Там его и ударили ножом. Они его даже в больницу не отвезли. Друг моего брата во дворе услышал, как эти мужчины говорили, что они его убили. Этот человек даже не сказал, где он ударил Вугара. Брат говорит: "Я очнулся в лесу, думал, что умру". Он пробежал 600-700 м к дороге, истекая кровью. Если бы мой брат не вышел из леса, если бы сосед его не нашел, он бы умер от потери крови. После этого его отвезли в больницу. Ему нанесли 3 ножевых ранения. Сейчас его состояние удовлетворительное, он в палате", - рассказа она.
В связи с произошедшим в Баку инцидентом с ножевым ранением певца ведется расследование.
Об этом сообщил сотрудник пресс-службы Министерства внутренних дел (МВД) Ибрагим Амирасланлы.
По его словам, в полицию поступила информация о том, что 5 октября около 23:00 на территории жилого массива 1-я Промысловая в Бинагадинском районе столицы Э.Агагулиев (2002 г.р.) нанес травмы Вугару Намазову (1985 г.р.) на почве возникшего между ними конфликта.
"По данному факту в местном органе полиции начато расследование. У сторон взяты показания. Для установления степени тяжести телесных повреждений назначена соответствующая экспертиза.
В настоящее время расследование продолжается", - заявил И.Амирасланлы.
В Баку популярный певец Вугар Намазов, известный своими дуэтами с сестрой Ульвией Намазовой, стал жертвой вооруженного нападения.
Как сообщает Qafqazinfo, инцидент произошел в жилом массиве на улице 1-я Промысловая в Бинагадинском районе столицы.
По предварительным данным, причиной конфликта стала громкая музыка, которую Вугар слушал в своем автомобиле поздно ночью. Недовольный сосед потребовал убавить звук, что привело к ожесточенной ссоре. В пылу выяснения отношений злоумышленник схватился за нож и нанес певцу ранения.
Истекающего кровью Вугара Намазова экстренно доставили в Клинический медицинский центр, где ему была проведена срочная операция. К счастью, врачам удалось спасти жизнь 38-летнего артиста. Сейчас он находится под наблюдением медиков.
Примечательно, что пострадавший отказался писать заявление на своего соседа, несмотря на причиненный ущерб здоровью. Тем не менее, правоохранительные органы начали расследование инцидента.