Rusiya sərhədçiləri Ermənistan-İran sərhəd-keçid məntəqəsini tərk edəcəklər
2025-ci il yanvarın 1-dən Rusiya sərhədçiləri Ermənistan-İran sərhədində yerləşən keçid məntəqəsində xidmətini dayandıracaqlar. Onları Ermənistan Milli Təhlükəsizlik Xidmətinin sərhədçiləri əvəz edəcəklər.
Belə bir razılıq bu gün Moskvada Ermənistanın baş naziri Nikol Paşinyanla Rusiya Prezidenti Vladimir Putin arasında keçirilən görüşdə əldə olunub. Bu barədə Ermənistanın baş nazirinin mətbuat katibi Nazeli Baqdasaryan sosial şəbəkələrdə bildirib.
Eyni zamanda, tərəflər razılaşıblar ki, gələn il yanvarın 1-dən Ermənistan sərhədçiləri də Rusiya sərhədçiləri ilə yanaşı, Türkiyə, eləcə də İranla sərhədi qoruyacaq.скачать dle 11.3

Москва и Ереван договорились об участии в охране границы с Ираном и Турцией
Премьер-министр Армении Никол Пашинян и президент РФ Владимир Путин на встрече в Москве договорились, что вместе с российскими пограничниками в охране границы с Ираном и Турцией также будут принимать участие их армянские коллеги.
Об этом говорится в заявлении пресс-секретаря главы армянского правительства Назели Багдасарян.
"В ходе встречи премьер-министра Никола Пашиняна с президентом России Владимиром Путиным достигнута договоренность о том, что с 1 января 2025 года в охране государственной границы Армения-Иран и Армения-Турция также будут участвовать пограничные войска Службы национальной безопасности Республики Армения", - сообщила она.скачать dle 11.3