Lənkəran Dövlət Universitetinin əlavə binasının tikintisinə ayrılan vəsaitin həcmi AÇIQLANIB
Lənkəran Dövlət Universitetinin (LDU) əlavə binasının tikintisinə ayrılan vəsaitin həcmi məlum olub.
İqtisadiyyat.az xəbər verir ki, ali təhsil müəssisəsinin H.Aslanov, 50 ünvanında yerləşən yeni ikimərtəbəli İnzibati binasının tikintisini "Construction Business Group" şirkəti həyata keçirəcək.
Universitet tikinti işlərinin satın alınması ilə əlaqədar sözügedən şirkətlə dəyəri 864 134.95 manat olan müqavilə bağlayıb.
Əgər tikinti işlərinin davamı üçün zərurət yaranarsa, bununla bağlı əlavə vəsaitin ayrılacağı istisna edilmir.
Qeyd edək ki, LDU 1991-ci ildə Bakı Dövlət Universitetinin filialı kimi fəaliyyətə başlayıb, 1992-ci ildə isə müstəqil dövlət universitetinə çevrilib. Hazırda universitetdə 5000-ə yaxın tələbə bakalavr, magistratura və doktorantura səviyyəsi üzrə təhsil alır, 400-ə yaxın professor-müəllim və inzibati heyət çalışır.скачать dle 11.3

Объявлен объем средств, выделенных на строительство дополнительного здания ЛГУ
Стал известен объем средств, выделенных на строительство дополнительного здания Лянкяранского государственного университета (ЛГУ).
Как сообщает iqtisadiyyat.az, строительство нового двухэтажного административного здания высшего учебного заведения, расположенного по адресу ул. Г.Асланова, 50, будет осуществлять компания Construction Business Group.
Университет заключил с указанной компанией контракт на сумму 864 134.95 манатов на проведение строительных работ.
В случае необходимости продолжения строительных работ не исключено, что на это будут выделены дополнительные средства.
Отметим, что ЛГУ начал свою деятельность в 1991 году как филиал Бакинского государственного университета, а в 1992 году стал самостоятельным государственным вузом. В настоящее время в университете обучается около 5 000 студентов на уровне бакалавриата, магистратуры и докторантуры, работает около 400 профессоров, преподавателей и административного персонала.скачать dle 11.3